Parasti telpaugus pārstāda pavasarī, bet, redzot, kā augs nīkuļo un mokās, to var darīt arī rudenī.
Auga saknes ir tās, kas signalizē: “Nu gan nav labi!” Tās nāk ārā no substrāta un kāpj pāri poda augšējai malai vai spraucas laukā pa ūdens noteces caurumiņiem poda apakšā. Augs izskatās novājināts, jo trūkst augsnes un barības vielu, lapas ir sīkas, bet dzinumi – vārgi. Taču nav jāsatraucas, ka klīvija vai līdakaste ir bagātīgi piesakņojusi augsni podā. Ja tā nenotiktu, šie augi neziedētu.
“Telpaugu pārpodo, nerušinot sakņu sistēmu un neapgriežot. Ieliek lielākā podā un piepilda ar substrātu.
Augam būs gan telpa, kur saknēm plesties, gan tas līdz ar jauno substrātu saņems barības vielas,” skaidro Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas augu nodaļas dārzkopības speciālists Oskars Vanags.
“Pēc lieluma jaunajam puķupodam jābūt tādam, kurā viegli var ielikt veco podu un starp abiem ir sprauga pirksta platumā. Jaunā poda diametram jābūt 2–3 cm lielākam par vecā poda diametru.”
Pēc pārstādīšanas augus nākamo reizi laista, kad augsne, pataustot ar pirkstu, ir sausa.
Vismaz mēnesi nemēslo, jo pievienotais substrāts jau satur augam nepieciešamās barības vielas
Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.
Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.
Pieraksties vēstkopai un divas reizes nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.
Ko tu saņemsi:
- Daudzveidīgus komentārus un kompetentus Latvijas Mediju žurnālistu un autoru viedokļus par aktuālo
- Ekspertu komentārus par dažādiem praktiskiem, noderīgiem tematiem
- Aizraujošus materiālus par vēsturi, psiholoģiju, kultūru
- Gata Šļūkas karikatūru
- Tavā e-pasta kastītē katru ceturtdienu