Komponists Edgars Mākens publisko EP albumu "Treis putneņi", kuru veido astoņas latgaliešu tautasdziesmu apdares. Vokāla partiju izpilda Liene Skrebinska, kuru pavada deviņu mūziķu ansamblis.

Ciklā "Treis putneņi" ietilpst dziesmas un instrumentāli skaņdarbi, kurus vieno dziedāšanas tēma, skaistas un īpašas melodijas.

"Vokāla partiju izpilda Liene Skrebinska ar ļoti spēcīgu, tai pat laikā ļoti jūtīgu un godīgu balsi. Citādi mūzikā kopumā dominē pūšamu instrumentu kolorīts – tāds kā neliels lauku pūtēju orķestris," iepazīstina Edgars Mākens.

"Treis putneņi" sākotnēji tapis par godu koncertzāles "Gors" desmitgades koncertam ar VKKF atbalstu un vēlāk arī ierakstīts Latvijas Radio 1 studijā skaņu operatora Gustava Ērenpreisa vadībā. Albuma māsters - Krišjānis Geidāns.

Albumu sākotnēji būs iespējams noklausīties un iegādāties vietnē Bandcamp, bet pēc mēneša tas būs pieejams arī populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs internetā. Līdz ar albuma publiskošanu kā vadošo dziesmu komponists izvēlējies izcelt "Sadzeivosim".

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.