Džeza mūzikas soliste Jūlija Zakirova 9. janvārī laidusi klajā albumu "Golden Hour", ko producējis džeza grupas "Lupa" mūziķis Andris Buiķis.

Albums pēc sava skanējuma un muzikālā garastāvokļa ir krāsains un daudzšķautņains. Sākotnēji šim albumam bija paredzēts skanēt daudz "etniskāk", taču radošā procesa gaitā albuma stils arvien vairāk mainījās un ieguva 80. gadu beigu - 90. gadu sākuma skanējumu, ar sava veida funk, džeza un cinematic simbiozi, kā arī nedaudz fusion un disko mūzikas piegaršu.

Albuma producents, aranžētājs Andris Buiķis: "Mani uzrunāja viņas (Jūlijas) uzstāšanās, tas bija kaut kas jauns, svaigs, nedzirdēts. Pēc ilgāka laika mēs atkal satikāmies, es biju izlaidis savu pirmo albumu, un Jūlija mani uzrunāja, vai es gribētu piedalīties viņas albuma radīšanā, un es ar prieku piekritu. Albuma tapšanas laiks bija diezgan spraigs, gandrīz divi gadi (jo tas sanāca tieši Covid-19 pandēmijas epicentrā). Darbs kopā gāja viegli uz priekšu. Mūzika ir svaiga un harmoniski bagāta, piepildīta ar dažādām noskaņām".

Julija Zakirova "Golden Hour".

Albumā iekļauta arī balāde tatāru valodā, kurai mūziku sakomponējis Madars Kalniņš, bet vārdus tatāru valodā speciāli sarakstījusi autore no Tatarstānas - Gulfija Šakirova.

"Ja gribi redzēt pasauli citā gaismā - sāc ar sevi un savas iekšējas pasaules "izmaiņām". Andra Buiķa sakomponētie skaņdarbi krietni atšķīrās no manas ierastās stilistikas, bet tas likās interesanti, jo nācās izmēģināt jaunus vokālos paņēmienus un kārtīgi sagatavoties," par albuma tapšanu saka pati dziedātāja.

Jūlija Zakirova absolvējusi New Park mūzikas skolu Dublinā un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Var lepoties ar SONY JAZZ STAGE Grand Prix, piedalīšanos dažādos džeza festivālos. Sadarbojusies ar tādiem mūziķiem kā Very Cool People, Madars Kalniņš, Jānis Stībelis, Deniss Paškevičs (ieraksta līdzdalība CD "Dāvā sapni"), Intars Busulis, Raimonds Pauls (CD "My Favorite Melody" ieraksts un prezentācija), Māris Briežkalns (Jazz in Latvia2008) un daudziem citiem.

Albuma ierakstā piedalījušies tādi mūziķi kā Viktors Ritovs (klavieres), Miķelis Dzenuška (vibrofons), Oskars Ozoliņš (trompete), Māris Jēkabsons (saksofons), Kristaps Lubovs (baritona saksofons), Laura Rozenberga (trombons), Gatis Gorkuša (trompete), Andris Buiķis (bungas, bass, klavieres, sintezators, ģitāra), Jānis Pastars (ģitāra), Pēteris Liepiņš (bass), Deniss Djakons (bass), Raimonds Melderis (vijole). Vokāls - Jūlija Zakirova. Vārdi - Jūlija Zakirova, Aleksandra Line, Ojārs Ēriks Kalniņš, Gulfija Šakirova, Vadims Dmitrijevs un Tobiass Sarra. Mūzika - Jūlija Zakirova, Dāvis Bindemanis, Kristaps Vanadziņš, Andris Buiķis, Pāvels Murašovs, Madars Kalniņš. Ierakstu veikuši Andris Buiķis, Kristaps Krievkalns, Edgars Jass, Pauls Dāvis Megi. 

Miksējis Gatis Zaķis, māsterings Kaspars Putriņš. Albuma dizains Jana Dudeniča.

Albums izdots gan vinila, gan CD formātā.

Noklausies albumu:

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.