Jūnijam jātiek galā ar iepriekšējos mēnešos notikušo dabas kaprīžu sekām. Aprīļa siltums nedēļas garumā paātrināja veģetācijas gaitu, maija sala nedēļa dažviet pamanījās neatgriezeniski iznīcināt siltās saulītes izvilinātos pumpurus. Lielākam sala apdraudējumam bija pakļauta krūmogulāju, saldo ķiršu un agro plūmju raža. Būtu labi, ja salā līdz ar ziedpumpuriem kļūtu mazāk arī kaitēkļu, bet tie ir pietiekami norūdījušies, pielāgojoties svārstīgajām pārziemošanas perioda temperatūrām (tiesa, daļa ziemo citā attīstības stadijā, nekā tie atrodas maija sākumā)
Jūnijā augļu dārzos ir visplašākais iespējamais kaitīgo organismu klāsts. Pirmajām attīstībai nepiemērotos laikapstākļus jau maijā nācās pārciest jāņogu sarkanpangu laputīm jāņogulāju lapu apakšpusē. Jūnijā šie kaitēkļi tur vairs neatradīsies, jo būs pārvietojušies uz citiem barības augiem.
Lielākas nepatikšanas sagādā jāņogu stiklspārnis. Labi pamanāmais postījums jāņogu, upeņu, ērkšķogu stādījumos – ar visām lapām, ziediem vai ogām vīstošu krūmogulāju zari – ir pazīme, ka zars neatgriezeniski iet bojā. Serdē barojas kaitēkļa kāpurs, tādēļ vīst sākušie zari pēc iespējas zemu jānozāģē un nekavējoties jāsadedzina. Tādējādi ogulāju bojātājs būs noķerts nozieguma vietā. Nenoķertie drīz vien pārvērtīsies par pieaugušiem stiklspārņiem, kuru vīrišķos īpatņus dārzā var sagaidīt ar speciāli viņiem paredzētajām feromonu lamatām.
Arī aveņu stādījumi no kaitēkļu puses nepaliks bez ievērības. Tie darbosies, gan ietekmējot šāgada ogu ražu, gan rūpējoties par jaunajiem dzinumiem. Aveņu ziedu smecernieks, kas pirmo darba cēlienu būs pabeidzis zemeņu stādījumos, žigli sameklēs avenājus, to ziedpumpuros dējot olas.
Pēc tam ziedpumpuru liktenis būs tieši tāds pats kā zemeņu laukā – tie nobirs neizplaukuši. Smecernieku neskartajos ziedos olas dēs avenāju vabole – tās kāpuri gandrīz mēnesi barosies ogās, radot patērētājiem nepatīkamu produkciju. Vaboļu ierobežošanai stādījumā var izvietot baltos līmes vairogus. Ja stādījumā vērojami jaunie dzinumi, kas vīst bez redzama iemesla, tad tajos barojas aveņu dzinumu mušas kāpuri, un, rūpīgi aplūkojot avenāju, atrodama arī bojājuma vieta. Dzinumi izgriežami ar visiem kāpuriem.
Vieglāk pamanāmas ir aveņu dzinumu pangodiņa un aveņu pangodiņa barošanās vietas. Abi kaitēkļu kāpuri jūnijā veidos pangas uz dzinumiem – tie izgriežami, negaidot rudeni, lai nepalielinātu pangodiņu populāciju. Jāņem vērā, ka kaitēkļi turpina attīstību arī izgrieztajos dzinumos, tādēļ tie jāsadedzina.
Eiropas ķiršu mušām jeb ķiršu raibspārnmušām ziemošanas periods augsnē beidzas maija vidū. Tas nozīmē, ka pieaugušās mušas arī jūnijā turpinās izlidot no augsnes, lai lidotu augšup ķiršu vainagos un, ķiršogām sākot krāsoties, zem ogu mizas dētu olas. Mušai ir maz spēka, tādēļ sausos laikapstākļos, kad augsne sakaltusi, izlidošana un kāpuru invāzija ogās būs mazāka. Lidošanas laiks ir pietiekami ilgstošs, lai invāzijai būtu pakļauti arī vēlāk ziedošie skābie ķirši, tādēļ jebkurā ziedošā vai nesen noziedējušā ķiršu kokā ķiršu mušas populācijas ierobežošanai var iekārt dzeltenos līmes vairogus.
Plūmju ziedēšanas laikā no augsnes bija gatavi izlidot plūmju zāģlapseņu tauriņi. Jūnijā daļā jauno auglīšu būs redzams apaļš melns caurums, kas nesveķojas – tur zāģlapsenes kāpurs, barojoties ar vēl mīksto plūmes kauliņu, veicinās ogas nobiršanu.