Lauksaimniekiem avansa maksājumos ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalstam un bioloģiskās lauksaimniecības atbalstam izmaksāti 100 miljoni eiro, informē Zemkopības ministrijā (ZM).,

Ministrijā norāda, ka Lauku atbalsta dienests (LAD) ilgtspēju sekmējošo ienākumu pamatatbalstu un bioloģiskās lauksaimniecības atbalstu avansā ir izmaksājis lielākajai daļai lauksaimnieku.

Kopumā uz ilgtspēju sekmējošo ienākumu pamatatbalstu pieteikušies gandrīz 35 000 lauksaimnieku, tostarp atbalsts izmaksāts 32 152 pretendentiem jeb 92,3%. Savukārt uz bioloģiskās lauksaimniecības atbalstu pieteikušies 3643 bioloģisko lauksaimnieku, no kuriem atbalsts izmaskāts 2018 pretendentiem jeb 55,3%.

Ilgtspēju sekmējošais ienākumu pamatatbalsts izmaksāts 92,8 miljonu eiro apmērā, bet bioloģiskās lauksaimniecības atbalsts - 8,6 miljonu eiro apmērā.

Vienlaikus ZM norāda, ka pagājušajā nedēļā notika Eiropas Savienības (ES) maksājumu aģentūru kārtējā tikšanās.

Pēc tikšanās LAD direktors Ģirts Krūmiņš informē, ka lielā daļa citu ES dalībvalstu, piemēram, Igaunija, Somija un Vācija, nav vēl sākušas ilgtspēju sekmējošā ienākumu pamatatbalstu avansa maksājumus, jo tikai tagad tam tiek gatavotas informācijas tehnoloģiju (IT) sistēmas, savukārt citas dalībvalstis, piemēram, Čehija, Slovākija, šādus avansus lauksaimniekiem neizmaksās.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.