Aukstais laiks un cepuru sezona ir galā, un ir īstais brīdis palūkoties, kādā stāvoklī ir mati: vai nav kļuvuši sausi un nespodri vai gluži otrādi – sākuši pastiprināti taukoties. Par to, kā sakopt matus pēc ziemas sezonas, stāsta matu un galvas ādas kopšanas speciāliste, friziere un triholoģe Anita Mētra.
Galvas ādas problēmas atspoguļojas matos
“Runājot par matu kopšanu un veselību, svarīgi atcerēties, ka bieži problēmas skar ne tikai matus, bet arī galvas ādu. Visas galvas ādas problēmas atspoguļosies matos,” skaidro speciāliste.
Ziemā, kad ārā ir auksts un ir maz saules gaismas, grūtāk ir cilvēkiem ar jutīgāku ādu, arī tiem, kam ir psoriāze vai seborejiskais dermatīts.
Tāpat kā ķermeņa ādu, apkure sausina arī galvas ādu, īpaši, ja telpas netiek regulāri vēdinātas. Sausumam var pievienoties nieze, parādīties blaugznas, un cieš arī mati – kļūst sausi, nespodri, lūstoši.
“Mati ir ļoti izturīgi, bet, ja problēma ilgstoši netiek risināta, tie var sākt izkrist, var pievienoties sēnītes infekcija, kam patīk sausums un sakairināta galvas āda,” stāsta Anita Mētra.
Nē ar slapjiem matiem aukstumā un vējā
Ziemas laikā daudzi iecienījuši peldēties baseinos, apmeklēt SPA procedūras, dažādas masāžas, kurās ar ēteriskajām eļļām tiek masēts ķermenis vai galva.
Ja iecienītas peldes baseinos, der atcerēties, ka hlorēts ūdens sausina matus, tāpēc pēc peldes mati vienmēr jāizmazgā ar šampūnu.
Pēc baseina, pirts vai sporta treniņa apmeklējuma pirms došanās ārā mati noteikti jāizžāvē. Vējainā un aukstā laikā galvā jāliek cepure.
“Gaisa temperatūrai strauji mainoties, strauji saraujas un izplešas arī kapilāri pie matu saknēm. Līdz ar to apasiņošana kļūst sliktāka, un mati var kļūt vājāki, lūzt vai izkrist. Tas izteiktāk novērojams jauniešiem un vīriešiem,” stāsta speciāliste.