Amerikāņu aktieris Stīvs Karels, kurš slavu guva, pateicoties seriālam "Ofiss", un piedalījies daudzās godalgotās filmās, paziņojis, ka ar lomu Antona Čehova lugas "Tēvocis Vaņa" iestudējumā nākamajā pavasarī debitēs Brodvejā.

Iestudējumā piedalīsies Elisone Pilla, Viljams Džeksons Hārpers, Anika Noni Rouza un Alfrēds Molina, bet Stīvam Karelam iedalīta galvenā loma. Jaunu tulkojumu veikusi Heidija Šreka, savukārt režisore būs Lila Nougebauere. Izrādes sāksies 2. aprīlī Linkolna centra "Vivian Beaumont Theater".

Lugu "Tēvocis Vaņa" pirmoreiz publicēja 1897. gadā, bet Antona Čehova darba iestudējuma pirmā versija pirmizrādi svinēja 1899. gadā Maskavas Dailes teātrī, un režisors bija Konstantīns Staņislavskis. Tās centrā – profesors cienījamos gados un par viņu daudz jaunākā sieva, profesora pirmās, sen mirušās sievas brālis Vaņa un ārsts Ostrovs, kā arī profesora meita Soņa no viņa pirmās laulības.

Šis būs jau 11. "Tēvoča Vaņas" iestudējums Brodvejā, un daudzu gadu gaitā uz dažādām pasaules skatuvēm šīs lugas iestudējumos piedalījušies teātra un kino grandi 

Ralfs Ričardsons, Toms Kortnijs, Dereks Džeikobi, kā arī Maikls Redgreivs, Pols Skofīlds, Pīters O`Tūls, Alberts Finnijs, Īens Makellens, Maikls Gembons, Keita Blānšeta, Pīters Dinkleidžs, kā arī britu teātra leģenda sers Lorenss Olivjē. Savukārt profesora lomā iejutīsies Alfrēds Molina – aktieris ar iespaidīgu pieredzi Holivudas kino, kā arī trīskārtējs "Tony" – Amerikas teātra augstākā apbalvojuma – balvas nominants.

Sešdesmit vienu gadu vecā Stīva Karela karjera pavisam citu vērienu ieguva pēc dalības seriālā "Ofiss" (2005–2011, 2013), par ko viņš saņēma pelnītu "Zelta globusu" kā labākais aktieris TV seriālā, mūziklā vai komēdijā. Žurnāla "Life" redakcijas vērtējumā atzīts par "Amerikas smieklīgāko vīru", viņš čakli strādājis gan TV, gan kino, tostarp filmās "Ķeriet Smārtu" (2008"), "Neprātīgais vakars" (2010), "Trakā, dullā mīlestība" (2011), "Gadsimta likme" (2015), "Smalkās aprindas" (2016), "Asteroīdu pilsēta" (2023), kā arī piedalījies animācijas filmu "Nejaukais es" un citu ieskaņošanā. Par Džona Dupona lomu drāmā "Lapsu medības" (2014) viņu nominēja Amerikas Kinoakadēmijas balvai "Oskars", bet Miča Keslera loma seriālā "Rīta šovs" (2019) viņam nodrošināja desmito nomināciju "Emmy" balvai. Kopš 1995. gada viņš ir precējies ar Nensiju Volsu, un pārim ir divi bērni – 2001. gadā dzimusī Elizabete Anna un 2004. gadā dzimušais Džons.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.