Francijas prezidents Emanuels Makrons sestdien brīdinājis, ka Izraēlas mērķis iznīcināt palestīniešu teroristisko grupējumu "Hamās" varot novest pie desmitgadi ilga kara.

Pilnīga "Hamās" iznīcināšana var nozīmēt karu, kas ilgst desmit gadus, preses konferencē Dubaijā notiekošās ANO klimata konferences kuluāros, izteicies Makrons.

"Tāpēc šis mērķis ir jāprecizē," piebildis Elizejas pils saimnieks.

Kā ziņots, 7. oktobrī "Hamās" sarīkoja slaktiņu Izraēlā, noslepkavojot vairāk nekā 1200 cilvēku, no kuriem absolūtais vairākums bija civilpersonas. Vēl aptuveni 240 cilvēkus, tajā skaitā sievietes, bērnus un sirmgalvjus, teroristi sagrāba par ķīlniekiem un aizveda uz Gazas joslu.

Izraēla uz "Hamās" uzbrukumu reaģēja, uzsākot Gazas joslas masveida bombardēšanu, bet vēlāk izvērsa arī sauszemes operāciju, paziņojot, ka tās mērķis ir teroristiskā grupējuma pilnīga likvidēšana.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.