Lai pasargātu apkārtējo mežaudzi, pašvaldības SIA "Rīgas meži" Bolderājā izcirtīs slimās priedes, informē uzņēmuma pārstāve Ieva Bērziņa.

Tas tiks darīts, lai pasargātu apkārtējos mežus no iespējamas bojāejas, lai pēc iespējas ierobežotu koku sakņu trupes izplatību un saglabātu meža dzīvotspēju.

Sanitārā izlases cirte notiks mežaudzē pie Bolderājas Jaunajiem kapiem starp Lielo ielu, Kleistu ielu un Mazo Kleistu ielu.

Darbus plānots sākt februāra vidū.

Slimības ierobežošanas un apkārtējās mežaudzes pasargāšanas darbus svarīgi veikt rudens - ziemas sezonā, kad temperatūra ir zem 0 grādu atzīmes vai tuvu tai. 

Siltākā laikā sakņu trupe, kas ir sēnīšu izraisīta slimība, ar sporu palīdzību no nozāģētajiem bojātajiem kokiem "pārceļo" uz mežaudzes veselīgo daļu.

Darbu platība tiek lēsta ap 16 hektāriem.

Sākotnēji plānota ceļu sakārtošana atbilstoši, tad pameža tīrīšana, koku ciršana un materiālu izvešana, zaru un ciršanas atlieku izvešana un ceļu sakārtošana. 

Darbi var notikt vienlaikus, pakāpeniski vai neatbilstošu laikapstākļu dēļ var tikt uz laiku apturēti.

Teritorijas apmeklētāji jāievēro pārvietošanās ierobežojumi un aizliegts tuvoties tehnikai.

"Rīgas meži" ir 2008. gadā dibināts pašvaldības uzņēmums. Tas apsaimnieko 62 000 hektāru meža, 399 hektārus Rīgas parku un apstādījumus, kā arī atbild par kultūras un atpūtas parku Mežaparks. 2022. gadā uzņēmuma apgrozījums sasniedzis 21,35 miljonus eiro, bet peļņa bija 2,14 miljoni eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.