Ekonomiska un daudzpusīga augsnes apstrāde, kā arī superprecīza izsēja ir šīs sezonas aktualitātes, līdz ar to ražotāji lauksaimniekiem piedāvā jaunākos un atbilstošākos agregātus šo tehnoloģiju īstenošanai.
To garantē Pottinger Wave Disc augsnes apstrādes sistēma sēklas gultnes sagatavošanai. Sausos reģionos vai izteikti mitrās vietās praktisku labumu sniedz visas Wave Disc sistēmas priekšrocības, nodrošinot ideālus apstākļus augu attīstībai. Tā ļauj samazināt augsnes apstrādes apmērus, vienlaikus palielinot ražīgumu. Sistēma ir ideāli piemērota sarežģītiem augsnes apstākļiem, kam nepieciešama ierobežota apstrāde.
Ar Wave Disc augsne tiek irdināta tikai atsevišķās joslās. Wave Disc sagatavo augsni sējai joslās, šādi neveicinot zemē esošā ūdens iztvaikošanu, jo tiek apstrādāts reģions apmēram 45 mm platumā. Pārējā virsma netiek irdināta, un šajās joslās saglabātais mitrums veicina sēklu dīgšanu.
Izmantojot Wave Disc sistēmu, darba dziļums ir neierobežoti hidrauliski regulējams. Diski aiz traktora riteņiem ir aprīkoti ar mehānisku darba dziļuma regulēšanas iespēju, lai palielinātu augsnes irdināšanu tieši aiz traktora riteņiem. Iespējama mehāniska piecu pozīciju regulēšana, kas notiek bez instrumentiem, un vienkārša disku iestatīšana.
Ekonomisku darbību nodrošina: maza iegrime, pateicoties ierobežotai augsnes apstrādes intensitātei; mazāka nepieciešamā jauda, pateicoties minimālai augsnes irdināšanai; augsnes erozijas novēršana – tiek saglabāta augsnes struktūra; iespēja sākt sēju agrāk pavasarī pat tad, ja augsne ir izteikti mitra; sistēma ekonomē ūdeni.
Sausos reģionos ar Wave Disc notiek ūdens iztvaikošanu samazinoša zemes apstrāde (strip-till). Pateicoties daļējai augsnes virsslāņa apstrādei, ūdens iztvaikošana tiek ierobežota.
Zemākas intensitātes augsnes apstrāde nozīmē mazāku uzirdinātās augsnes daļu un mazāku apstrādāto platību. Tādējādi ir mazāks applūdušo zonu veidošanās risks spēcīgu lietusgāžu laikā un ierobežota smalkās augsnes aizpūšana stiprā vējā.
Mazāk intensīva augsnes irdināšana rada sliktākus dīgšanas apstākļus nezālēm, kuru attīstības sākumam ir būtiska gaisma, piemēram, peļastu lapsastei un lāčauzai.