Kamēr vēl var iztikt bez siltiem dūraiņiem, jāmeklē ādas cimdi. Bet izrādās, ka tie, ko pavasarī nolikām, sakrokojušies, cieti un sarāvušies. Ko iesākt?

Viena no reanimācijas metodēm – tos parīvēt ar rīcineļļā samērcētu tīru lupatiņu. Jau pēc dažām stundām cimdi būs elastīgi un pie reizes arī notīrīti. 

Ja šķiet, ka cimdi sarāvušies, tos uz dažām stundām ietin mitrā lupatā, tad uzvelk rokās un, sēžot pie televizora, ļauj tiem izžūt. 

Ļoti netīrus cimdus uzvelk rokās un mazgā vēsā ziepjūdenī. Īpaši netīras vietas parīvē ar birstīti. Pēc tam rūpīgi izskalo aukstā ūdenī. 

Nedrīkst mazgāt karstā ūdenī, jo tad cimdi zaudēs krāsu. 

Pēc tam cimdus ietin dvielī, viegli nospiež, sākot no pirkstu galiņiem. Ideāli, ja izdodas uzvilkt cimdu cimdā – vispirms gumijas cimdu, tad virsū ādinieku. Piepūš cimdu, lai tas iegūtu formu, un žāvē istabas temperatūrā. Kamēr āda mitra, to var formēt, pielīdzināt. 

Zamšādas cimdus var tīrīt ar atšķaidītu ožamo spirtu (1:4 (ūdens)), parīvējot ar vates tamponu. Pēc tam paberzē ar etiķa šķīdumā samērcētu vati (uz glāzi ūdens pustējkarote etiķa).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.