Man tīk izmēģināt kādas jaunas rokdarbu tehnikas. Šoreiz dakšiņu tamborējumā tapa maigu toņu komplekts – džemperis ar somu.

Reklāma

Tā kā dzijas bija vairāk nekā nepieciešams, komplektam papildus uztamborēju somu. Tās izmēri gatavā veidā ir 37x40 cm.

Materiāli

  • Merīnvilna 100 g/330 m – 320 g džemperim, 230 g somai
  • Tamboradata nr. 3,5
  • Tambordakša

Darba gaita

Džemperis dakšiņu rakstā.

Džemperim vispirms ar dakšiņu notamborē sleju vēlamajā garumā. Šeit katra sleja ar dakšiņu ir 7 cm plata un 132 rindiņas gara. Pēc tam divas rindas tamborē parastos stabiņus gar slejas malām. Pirmajā rindā pamīšus satamborē kopā 12 valdziņus katrā pusē, pretējā pusē tamborē 12 īsos stabiņus.

44. izmēram nepieciešams notamborēt priekšpusē piecas slejas un aizmugurē piecas slejas, ko pēc tam satamborē kopā, atstājot vietu piedurknēm.

Piedurknēm tamborē divas 96 rindiņas augstas slejas katrai piedurknei, ko arī satamborē kopā.

Soma darināta parastā tamborējuma tehnikā. Īso stabiņu rindas mijas ar parasto stabiņu rindām.

Akcentam trīs rindas ir veidotas ar lineālu, izvelkot valdziņus un brīvi atstājot. Nākamajā rindā ik pa četriem izvilktiem valdziņiem uzlasa, sagriež pulksteņrādītāja virzienā. Ar īsajiem stabiņiem četras reizes aptamborē, lai iegūtu sākotnējo valdziņu skaitu.

Ar īso un parasto stabiņu rindām uztamborē plecu siksnu (jāņem vērā, ka tā var izstiepties).

Ar īso un parasto stabiņu rindām uztamborē plecu siksnu (jāņem vērā, ka tā var izstiepties). Somai ir ielikta odere un iešūts rāvējslēdzējs.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.