Kaut arī karš ir ierobežots laikā, tā sekas vēl ilgi saglabājas gan cilvēku atmiņās, gan arī vidē. To, kā karš maina tieši vidi, var aplūkot, veltot savas brīvdienas militārā mantojuma apskatei. Saglabājušies vai atjaunoti objekti liecina par laiku no Pirmā pasaules kara sākuma 1914. gadā līdz Latvijas valsts atjaunošanai 1990./1991. gadā.

  • 1 dienas maršruts ar auto. Var sadalīt vairākos pārgājienu posmos
  • 32 km
  • Nav pieejams ar bērnu ratiem
  • Ir atpūtas vieta piknikam

Baltijā lielākais – Īles nacionālo partizānu bunkurs Zebrenes pagasta Īles mežos ir latviešu-lietuviešu partizānu grupas 1948. gadā izbūvētā bunkura rekonstrukcija. Tas paredzēts 30 cilvēkiem (tostarp pārtikai, ieročiem, munīcijai) un izbūvēts, lai turpinātu cīnīties pret padomju varu. Bunkura apskates vieta ir labiekārtota ar autostāvvietu, info stendu, atpūtas vietu ar ugunskuru un nelielu taku un pavisam noteikti būs saistošs objekts gan lieliem, gan maziem apmeklētājiem ar iespēju izložņāt pazemes ejas.

Zvārdes poligons ir plaša teritorija, ko savulaik padomju armija izmantoja kara aviācijas mācību mērķiem. Apmeklējumu sāc ar Kurgānu – poligona novērošanas torni, no kura virsnieki koordinēja mācību manevrus, un kas atrodas mākslīgi veidotā uzkalniņā. No tā paveras skats uz poligona apkārtni. Poligonā atrodas arī Zvārdes un Ķērkliņu baznīcas drupas.

Zvārdes baznīcas drupas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.