Ilgu laiku vēstures pētnieki un paleoģenētiķi uzskatīja, ka pirmie Ziemeļamerikas indiāņu priekšteči bijuši ieceļotāji no Sibīrijas dienvidiem un Altaja, kuri tagadējo amerikāņu zemēs, ieskaitot Aļasku, ieradušies pirms aptuveni 14–15 tūkstošiem gadu.

Reklāma

Taču nesen Ķīnas pētnieki no Kuņminas Zooloģijas institūta noskaidrojuši, ka jau ledus periodā Amerikas apdzīvošanā iesaistījušies Ķīnas ziemeļu daļas iedzīvotāji. Viņi uz Ziemeļameriku pārgājuši pa Beringa šaurumu jau pirms aptuveni 19–26 tūkstošiem gadu.

Ķīniešu pētnieki savā paziņojumā saistībā ar šo konstatējumu pauduši, ka Amerikas indiāņu aziātiskās saknes izrādījušās ievērojami dziļākas, nekā zinātnieki domāja agrāk. Noskaidrojies, ka indiāņu genofonda veidošanā svarīga loma piemitusi ne tikai atnācējiem no Sibīrijas, Austrālijas – Melanēzijas un Dienvidaustrumu Āzijas, bet arī iedzīvotājiem, kuri savulaik mituši Ķīnas ziemeļu piekrastē.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.