Strēlnieks ir devītā zodiaka zīme. Mainīga jeb mutabla uguns zīme, ko pārvalda Jupiters. Strēlnieka enerģija ir ekspansīva, liela un drosmīga. Šī ir zīme, kas vienmēr meklē, meklē un vēlreiz meklē. Viņš ir nozīmīgākais zodiaka piedzīvojumu meklētājs.

Strēlnieku attēlo kentaurs, mitoloģiska būtne (pa pusei zirgs, pa pusei cilvēks), kas bieži raida loku un bultu pret debesīm. Strēlnieka simbola zirga daļa ir nepaklausīga, nepielūdzama, zvērīga un spēcīga. Cilvēka daļa ir gudrības meklētāja un racionāla. Bieži Strēlnieka galvā notiek sarežģīta saruna, piemēram, kā es varu līdzsvarot savus dzīvnieciskos instinktus ar redzīgāko, racionālāko, patiesību meklējošo daļu?

Dzīvē jūs varat satikt trīs tipu Strēlniekus

Ceļotājs un piedzīvojumu meklētājs – daudz klausās mūziku. Šis Strēlnieka tips ir gatavs piedzīvojumiem neatkarīgi no tā, vai tas ir ceļojums apkārt pasaulei vai improvizēts randiņš ar nepazīstamu cilvēku. Viņš dod priekšroku pieredzei, nevis drošībai, un ir maz risku, no kuriem viņš vairītos. Šī attieksme padara saikni ar viņu dziļākā līmenī diezgan sarežģītu. Šāda veida Strēlniekam ir grūti uzņemties kaut ko, kas liek viņam pārāk ilgi palikt vienā vietā – pat tad, ja viņš zina, ka tuvākajā laikā nepārvietosies, viņš spēj iedzīvoties rutīnā tikai nedaudz.

Profesors – šo Strēlnieku tipu var uzskatīt par pirmā tipa alter ego. Tā vietā, lai katru nedēļas nogali dotos uz kādu jaunu mērķi, šis Strēlnieks ir daudz laimīgāks, klaiņojot pa mākslas muzeju, apmeklējot publisko bibliotēku vai avangarda izrādi. Ja gadās ar tādu sadraudzēties, sagatavojieties kļūt par ekspertu jebkurā jaunā tēmā, ar kuru viņš aizraujas un jums stāstīs. Nepietiek ar to, ka viņš ir iemācījies kaut ko jaunu – viņam tajā ir jādalās ar jums. 

Jokdaris – neatkarīgi no tā, vai viņš atrodas bārā, birojā vai mājās, šķiet, ka šāda veida Strēlniekam ir vienmēr gatavs joks, ko pastāstīt (un vēl vismaz trīs kabatā). Viņa bezgalīgā humora izjūta dažās situācijās noteikti palīdz mazināt spriedzi, bet citās tas var tikai pastiprināt neveiklības sajūtu. Viņš nemēģina izjokot nevienu ļauni – vienkārši domā, ka šādā veidā katru var ne-daudz izgaismot citu vidū it kā ar prožektoru. Šim Strēlniekam trūkst smalkuma. Par laimi, ikreiz, kad viņš aizšāvis greizi, viņam parasti ir arī kāds pietiekami pieklājīgs joks, lai salīdzinoši ātri labotu situāciju.

Zīmes raksturojums

Strēlnieks.

Jupiteram patīk redzēt kopainu, vienmēr meklējot gudrību, intuīciju, kosmiskos likumus un kārtību. Planēta, kas visu uzlūko no putna lidojuma. Jupiters parādās mūsu dzīvē, lai atgādinātu par mūsu lielāko mērķi plašajā Visumā. Jupiters piešķir Strēlniekam savu aizrautību uz piedzīvojumiem un jaunumiem. Strēlnieks ir zīme, kas ceļos uz tālām zemēm, meklējot patiesību.

Strēlnieka atslēgfrāze ir "es redzu".

Lai gan Strēlnieks var būt neticami elastīgs un pielāgoties spējīgs, tas var izraisīt zināmu nekonsekvenci. Viņš vienmēr meklēs nākamo piedzīvojumu, tas var nozīmēt atteikšanos no citiem plāniem, kas vēl nav pabeigti. Tāpēc ir svarīgi, lai Strēlnieks līdzsvarotu savas pri- oritātes.

Tipisks Strēlnieks meklē emocionālu un fizisku saviļņojumu attiecībās un vienmēr cenšas uzzināt vairāk par saviem partneriem, iepazīt tos. Romantiskās attiecībās viņš vēlas ceļojuma biedru visās šī vārda nozīmēs – kādu, ar kuru dzīves ceļā atrast lielāku nozīmi itin visam. Viņš nebaidās pastāvīgi pamest komforta zonu un pazīstamo teritoriju.

Strēlnieks dažkārt var idealizēt partneri un vilties pēc tam, kad aizraušanās ir pazudusi. Un kā savvaļas zirgs arī Strēlnieks monogāmās attiecībās var kļūt traks. Dodoties savā pasaulē, Strēlnieks apklusīs, iegrimstot vairāku stundu klusumā (reizēm pat dienu, nedēļu). Tomēr ar viņa neparedzamo un aizraujošo raksturu nekad nav garlaicīgi, kad esat kopā ar viņu.

Strēlnieka personības iezīmes: piedzīvojumu kārs, draudzīgs, super inteliģents, jautrs, ziņkārīgs, bezbailīgs, karstgalvis.

Strēlnieks labi sadzīvo ar draugiem, kuri spēj pieņemt viņa mainīgo dabu, vienlaikus arī dažreiz dodoties kopā izbraucienā.

Jupiteram, Strēlnieka valdošajai planētai, patīk izpatikt. Tas nozīmē, ka Strēlnieks parasti liek justies saviem draugiem un mīļajiem ļoti īpašiem.

Nav pārsteidzoši, ka Strēlniekam patīk darbs, kas prasa daudz enerģijas un ir jāpavada ceļojumos. Strēlniekam ceļošana var ietvert arī garīgus meklējumus un prāta ceļojumus – ne tikai lidojumus lidmašīnās.

Strēlnieki ir lieliski profesori, skolotāji un garīgie padomdevēji – jebkura profesija, kas ļauj viņiem paplašināt savu un citu prātu, apziņu.

Strēlnieks ir arhetipisks vizionārs. Tas nozīmē, ka neatkarīgi no tā, ko viņš dara, viņš parasti skatīsies uz plašāku ainu un to, kā visas daļas salikt kopā vienotā puzlē.

Biroja vidē Strēlnieks ir lielais ideju cilvēks, kurš, šķiet, redz nākotni.

Attiecībā uz astroloģisko saderību nav absolūtu noteikumu, taču Strēlnieks parasti tiecas pēc cilvēkiem, kuri var palīdzēt viņam meklēt gudrību un patiesību.

Parasti Strēlnieka draudzībai un romantiskām attiecībām saderīgākās zīmes ir uguns zīmes – Strēlnieks, Auns, Lauva –, jo tās runā vienā emocionālajā valodā. Līdzīgs dinamisms un asprātība ir arī gaisa zīmēm – Dvīņiem, Ūdensvīram, Svariem.

Zemes zīmes – Vērsis, Jaunava, Mežāzis – mēdz būt nedaudz pārāk piezemētas ceļojošajam Strēlniekam. Un ūdens zīmes – Vēzis, Zivis, Skorpions – šai mežonīgākajai un brīvības meklētāju zīmei varētu būt pārāk emocionālas un māju mīlošas.