Tik trauksmains ir rudens, kad "Mājas Viesis" sāk savu 26. sezonu ceļā pie lasītāja. Tik biezs ir saskrējis laiks, kad atkal stingri kā nekad jātur skaidra robežšķirtne starp labo un ļauno, starp gaismu un tumsu, starp patiesību un meliem.

Cīņa pret Krievijas karapūļiem par brīvu un demokrātisku Ukrainu, cīņa pret "Hamas" teroristiem par stipru un demokrātisku Izraēlu, par leģitīmām un svētām tiesībām pastāvēt šīm nācijām un valstīm ir laikmeta zīme, kas nosaka procesus pasaulē un atbalsojas mūsu katra liktenī. 

Šī zīme ietekmē mūsu izpratni un izvēli – kādas vērtības mēs aizstāvam un kādā valstī un sabiedrībā gribam dzīvot. 

"Mājas Viesa" nostāja ir skaidra un nepārprotama – visu Ukrainas un Izraēlas uzvarai, nekādu iecietību pret jebkurām terorisma izpausmēm! Bet Latvijā tas nozīmē 

diendienā stiprināt demokrātisku un nacionālu valsti, vienkopienas sabiedrību, kuru cementē valsts – latviešu – valoda un kopīga izpratne par pamatvērtībām – nacionālām un globālām. 

"Mājas Viesis" to uzskata arī par savu būtiskāko darbu šajā nestabilajā ģeopolitiskajā laikā, kad ne viens vien šķietami progresīvs politiķis sapinies "meistarībā" un zaudējis skaidru skatu uz valsts, sabiedrības un nācijas uzdevumu – uz stingra nacionāla pamata celt, aizstāvēt un aizsargāt demokrātiskās vērtības. Tikai tā pilnvērtīgi varam un varēsim būt pasaules daļa, kas šobrīd iestājas pret haosu, starptautisko normu ignoranci, nesodītu terorismu, tautu un nāciju iznīcināšanu.

Šī stāja caurvij "Mājas Viesa" saturu tagad, un tā būs turpmāk. Arī jaunumos, kurus piedāvāsim šajā sezonā. 

Vienu no tiem – rakstu rubrikā "Dinastiju stāsti" – varat lasīt jau šajā žurnāla numurā. Šajā rakstu sērijā stāstīsim par Latvijas ģimenēm, kur no paaudzes paaudzē pārmanto profesiju, attīsta ar to saistītās zināšanas un ētiskās vērtības, tātad – par stipro pamatu, kas vieno paaudzes. "Dinastiju stāstu" pirmie viesi – plastiskie ķirurgi Jānis un Fricis Zaržecki. Tēvs un dēls.

Šajā "Mājas Viesī" varat lasīt zīmīgu vēsturnieka Jura Ciganova rakstu par Latvijas un Igaunijas aizsardzības savienības līgumu, kam 1. novembrī apritēs apaļi simt gadi. Diemžēl vairums apņemšanos, ko paredzēja šis līgums, palika uz papīra. Vai šodien Baltijas valstis ir apguvušas vēstures rūgto mācību un sadarbojas sekmīgāk? Un kāda ir Latvijas vieta šajā trijotnē? Kad spējam apliecināties kā Baltijas vilcējspēks, kad – kūļājamies astē? Par to stāstīsim rakstu sērijā "Latvijas faktors", kuras autors būs mūsu kolēģis "Latvijas Avīzē" Olafs Zvejnieks.

Un trešais jaunums: novembrī sāksim rakstu sēriju "Krogu stāsti" – par vēsturiskajām krogu ēkām un to atrašanās vietām, leģendām un slavenām personībām, kas ar tām bijušas saistītas. Krogu "medībās" dosies žurnālists Zigmunds Bekmanis.

Paldies jums katram, kas šodien abonē un pērk "Mājas Viesi"! Esiet ar mums kopā arī turpmāk, jo jūs taču zināt – nepievilsim! 

Un labāk abonējiet – tā iznāks lētāk, turklāt dāvanā saņemsiet skaistu ziedu kalendāru 2024. gadam un varēsiet piedalīties loterijā ar izredzēm laimēt 5000 eiro!

Visu par "Mājas Viesa" abonēšanu uzziniet šeit

Uz tikšanos domās, darbos un "Mājas Viesa" lappusēs – tagad un turpmāk!

Žurnāls "Mājas Viesis" pie sava lasītāja dodas jau 26. sezonu, un ik gadu, sākoties abonēšanas laikam, žurnāla saturā tiek piedāvāti vairāki jaunumi. 

Jaunajā numurā lasiet:

  • Kāpēc aktieris Ģirts Krūmņš izlēma aiziet no Jaunā Rīgas teātra un pārcelties uz Kuldīgu?
  • Pētām, kādus trikus uzņēmēji izmanto zaļmaldināšanai.
  • Rubrika "Dinastiju stāsti".
  • Kā Latvija un Igaunija pirms 100 gadiem slēdza aizsardzības savienības līgumu.
  • Tekstilmāksliniece Daiga Štālberga dzīvo Francijā, bet sapņo par Latviju.
  • Cidoniju karuselī: ciemojamies pie Ivetas un Ulda Širakiem Ciemupē.
  • Ukrainas bēglim suņukam Ļisam vajag savu sargenģeli!
Žurnāla "Mājas Viesis" jaunākais numurs.


Abonē "Mājas Viesi" nākamajam gadam šeit