Viena no pieredzēm, ko spēle dod – ka viss beidzas, gan labais, gan sliktais.
Vai esi sociālajos tīklos vai festivālā sastapusies ar aicinājumu rast atbildes uz sev svarīgiem jautājumiem, izspēlējot kādu transformācijas spēli? Spēle ir unikāls pašizpētes process: tu spēlē, lai saprastu savu apziņas stāvokli spēles brīdī, kādā noteiktā savas dzīves jautājumā. Kā tas notiek? Iztaujāju trīs populāru transformācijas spēļu vadītājas – AGNESI GUĻĀNI, INTU SANTU un EVIJU ČIVKULI – par visiem "ko", "kā" un "kāpēc".
Noteikumi, spēļu laukumi un gaita atšķiras, tomēr tām ir vienojošs elements – neba velti tās tiek dēvētas par transformācijas spēlēm. Veidojot šo rakstu, autore izspēlēja vairākas. Vai saņēma atbildes uz jautājumiem, un vai gaidītās transformācijas notika? Godīgā atbilde ir – jā. Taču tas nenotiek kā uz burvju mājienu. Transformācija ir process, kas prasa laiku.
Ir transformācijas spēles, ko var iegādāties internetā vai pat Latvijas grāmatnīcās un spēlēt paši. Taču sirsnīgs ieteikums – ja gribi spēlēt nopietni, dodies to darīt apmācīta spēles meistara vadībā. Ne velti arī šiem meistariem veltīts vesels materiāls rubrikā "Ģilde".
Cik ilgi, kur, cik un kāpēc?
"Es pati visu laiku sekoju, kādi bija mani soļi un kā Visums man atbild. Bet reti kurš tā dara. Piemēram – es izdomāju, ka vajag dziedināt dzimtu. Ļoti brīnišķīgs mērķis, vai ne? Kad biju šo savu 40 dienu praksi beigusi, man bija tāda laba sajūta pašai par sevi, varēju iztaisnot muguru, atlaist plecus un pilnīgā neitralitātē pateikt – es esmu! Bet spēlē tev nevajag 40 dienas! Tu atnāc ar savu blociņu, kurā tev ierakstīts jautājums. Piemēram, es gribu satikt savu mūža vīrieti – kāpēc man nav attiecību? Ko man darīt /nedarīt, lai būtu? Visu spēles laiku tu turi fokusu uz šo savu jautājumu," transformācijas spēļu būtību vienkāršos vārdos skaidro "Līlas" spēles meistare Agnese Guļāne.