No karmas būs atkarīgs, kā tev veiksies piecās galvenajās cilvēka eksistences jomās. Šīs jomas ir: veselība, mūža ilgums, materiālā labklājība, attiecības ar līdzcilvēkiem, mierīgs prāts. Karmas menedžments ir praktisku metožu kopums, kas mūsdienu cilvēkam saprotamā valodā nodod senās zināšanas par to, kā vienoties ar lielo priekšnieku, lai tavi projekti īstenojas un lai dzīves vētras tos saudzē.
Iedomājies sevi kā cilvēku, kas vēlas uzbūvēt māju un ir atnācis uz kādu lielu iestādi saskaņot tās projektu.
Cik augstu žogu drīkst būvēt un kādu materiālu likt fasādes apdarē, jums novīzē nodaļas vecākais speciālists.
Cik stāvus drīkstēsiet celt un kādā dziļumā pamati rokami, bet kur būs liegumi un sarkanās līnijas – to noteiks departamenta vadītājs.
Bet to, vai tavs mājoklis vispār tiks uzbūvēts vai ne, var noteikt tikai lielais boss.
Šī ir līdzība ar tām metodēm, kuras mēs izmantojam sava likteņa pārvaldīšanai: vecākais speciālists – tā ir psiholoģija, koučings, afirmācijas; departamenta vadītājs – ezoteriskās zināšanas (astroloģija u. c.), bet lielais boss – tā ir mūsu katra karma.
Ar citām metodēm mēs varam sev saprojektēt paradīzi virs zemes, bet īstenosies tas scenārijs, kuram karma būs devusi savu jāvārdu.
Ko īsti nozīmē vārds karma
Tas ir cēloņsakarību kopums cilvēka (reizēm arī ģimenes, tautas, valsts) liktenī. Cilvēka izdarīto darbību un to seku summa, kā ietekmē veidojas cilvēka pašreizējā inkarnācija un nākotne. Vārda karma izcelsme nāk no sanskrita, un burtiskais tulkojums darbība.
Taču karma nav tikai mūsu darbības – tā aptver arī mūsu domas un vārdus. Nereti mēs domas neuztveram nopietni. Mēs maksājam pielīgto cenu par preci vai pakalpojumu, domās šķendējoties, ka tā ir pārmēru augsta. Sniedzam palīdzīgu roku cilvēkam un domās pieminam viņam to, ka nav bijis gana pateicīgs. Savelkam seju smaidā, satiekot paziņu, bet prātā skan kāds gan tu esi riebeklis.
Karmas menedžmentā bieži tiek izmantots termins karmas sēklas, kas aptver visus šos trīs – mūsu rīcību, vārdus un domas.
No šīm sēklām izaug tā realitāte, kādu mēs to uztveram jeb karmas augļi.
Geše Roučs un dimantu miljons
No bērnības katrs zina parunas:
- Ko sēsi, to pļausi
- Kā sauc, tā atsaucas
- Dots pret dotu
Taču – kā jau tas mēdz būt ar senām gudrībām – laika gaitā tas, kas aiz šiem vārdiem stāv, ir pagaisis, un palikuši vien virsraksti no karmas mācību grāmatas.
Tā tas, iespējams, arī būtu joprojām, ja ne kāds jaunietis, kurš no daudzbērnu ģimenes ASV pirms aptuveni 50 gadiem diezgan negaidīti nonāca Tibetas budistu klosterī Indijā un 18 gadu garumā izmācījās, iegūstot augstāko zināšanu grādu – Geše (aptuveni līdzvērtīgs zinātņu doktoram). Šā cilvēka vārds ir Maikls Roučs, un viņš kļuva par pirmo Rietumu civilizācijas pārstāvi 600 gadu laikā, kurš apguva šādas mācības.
Lai pierādītu, ka zināšanas par karmu nav tikai senu filozofu radīta teorija, Maikla Rouča skolotāji izdomāja viņam unikālu pārbaudījumu – par spīti viņa protestiem, jauno cilvēku aizsūtīja uz Ņujorku, kur viņam tika uzdots no nulles sākt darbu dimantu biznesā un nopelnīt miljonu ASV dolāru, ko varētu izlietot tibetiešu bēgļu atbalstam.
Viss, kas bija jaunā cilvēka rīcībā, bija viņa ASV pilsonība, augstskolas izglītība un zināšanas par to, kā strādā karmas likumi – ne pazīšanās dimanta industrijā, ne starta kapitāla, ne arī ietekmīgu draugu.