Garlaicīgi nebūs! Par to atkal parūpēsies Merkurs, izdejojot retrogrādo* danci, leģendārais pūķis Rahu, aprijot te Sauli, te Mēnesi un nodrošinot mums aptumsumu koridoru, kā arī citi kosmosa spēlētāji.
Par Starta dienām nodēvētās dienas ir vislabvēlīgākās, lai pievērstos svarīgiem darbiem. Spīganas apskatā to nav pārāk daudz, bet realitātē tā tiešām arī ir: ideālo dienu gandrīz nav vispār. Kosmosā allaž ir kādas saspringtas kombinācijas, un tad jāraugās, lai iespējami labvēlīgākos stāvokļos ir planētas, kas atbild par tev svarīgo tēmu.
- Dienas startam**
3., 4., 12., 13.IV, 16.–19.V
- Dienas uz pauzes
21.IV–15.V, 20.–31.V, 2., 3.VI
- Spriedzes dienas
6., 15., 18., 19., 20.IV, 1., 4.VI
Un tomēr – kāpēc Starta dienu ir tik maz? No labvēlīgo dienu saraksta automātiski izslēdzam periodu no 21.IV līdz 15.V, kad Merkurs atrodas nelabvēlīgajā retrogrādajā stāvoklī. Savukārt maijā dienās uz pauzes var būt jūtama Saturna bloķējošā ietekme – kad darbi bremzējas un akmens jāveļ kā Sīzifam pret kalnu. Ja iespējams, svarīgās lietas atliekamas uz vēlāku laiku.
Negantnieks un pēdu jaucējs
Pastāv uzskats, ka Merkura atpakaļgaitas periodu var izmantot, lai pabeigtu iesāktus darbus, kas kavējušies ilgāku laiku. Arī – lai pievērstos meditācijām, iedziļinātos sevī, kārtotu iekšējo pasauli. Katrs astrologs teorijai klāt pieliek arī savu pieredzi, un man tomēr šķiet, ka no retrogrādā Merkura vairāk problēmu nekā labuma. Pavisam noteikti nav ieteicams iegādāties auto vai dārgu sadzīves tehniku, reģistrēt uzņēmumu, parakstīt līgumus vai pirmo reizi sēsties pie darījuma sarunu galda. Jāpārbauda svarīgie jautājumi un jāuzmanās no neskaidrībām komunikācijā.
Mīts vēsta, ka tirgotāju un blēžu aizgādnim Merkuram ļoti paticis izjokot Olimpa dievus – nočiept lietas un paslēpt tās visneiedomājamākajās vietās. Reiz, vēl zēns būdams, Merkurs nolēmis izāzēt pusbrāli Apolonu, nolaupot viņa ganāmpulku. Viņš Apolona lopiņiem viltīgi novilka nagus un piestiprināja tos otrādi, un otrādi Merkurs uzvilka arī savas sandales. Pēdas bija sajauktas, un ganāmpulka pazušana Apolonam šķita neatrisināma mīkla. Lūk, simboliski – tāda ir retrogrādā Merkura daba.
Aptumsumi – lai nekļūst garlaicīgi
Ja nu tomēr kādam dzīve šķiet pārāk vienmuļa, kosmoss mums piedāvā arī aptumsumus: Saules aptumsums būs 20.IV Auna zīmē (maksimums plkst. 7.12) un Mēness aptumsums 5.V Skorpionā (maksimums plkst. 20.33).
Indiešu leģenda vēsta, ka dēmons Rahu noskatījies, kā dievi bauda amritu – nemirstības dzērienu –, un pēc tam ar viltu piekļuvis tam un iedzēris. To pamanīja Saule un Mēness un nosūdzēja viņu dievam Višnu, kurš dusmās nogrieza Rahu galvu. Taču dēmona galva no amritas bija kļuvusi nemirstīga. Kopš tā laika, atriebjoties Saulei un Mēnesim, Rahu galva viņus ik pa laikam aprij, un tad arī notiekot aptumsumi. Senatnē šīs dabas parādības uzskatīja par dramatisku notikumu priekšvēstnešiem.
Par aptumsumu koridoriem – laiku no viena aptumsuma līdz otram – rakstīts daudz, un arī te viedokļi atšķiras. Sākot no ieteikuma dzīvot rāmi, saudzēt veselību, meditēt un vispār... labāk paņemt atvaļinājumu... Un beidzot ar to, ka vajag mēģināt atrisināt samilzušus jautājumus. It īpaši saistībā ar privāto dzīvi un attiecībām.
Rezumējot manu pieredzi, ieteikumi varētu būt šādi: ja veselība trausla, tad izturies pret sevi saudzīgi un varoņdarbus neplāno. Privātajā dzīvē tiešām var aktualizēties attiecību jautājumi un uzrasties kāds cilvēks no pagātnes. Ja risināmie jautājumi saspringti, tad tomēr labāk pagaidīt, kad aptumsumu laiks beigsies. Nobeigums tomēr uz optimistiskas nots – nekad nav tā, ka visiem viss slikti. Arī šoreiz: ieskaties astrofonā, bet paļaujies arī uz savu intuīciju!
_____________________
* Planētas debess jumā reāli nekādas cilpas nemet, taču konkrētos periodos, no Zemes lūkojoties, izskatās, ka planēta ieslēgusi atpakaļgaitu.
** Jaunus darbus un projektus būtu vēlams sākt, kad Mēness augošā fāzē – tas saskaņā ar senām tradīcijām. Taču klasiskās astroloģijas principi veic savas korekcijas. Ja dienā daudz pozitīvu planētu aspektu, tad Mēness dienu vai fāzi var arī neņemt vērā.