Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā Jari Vilena, Marku Jokisipiles grāmatu "Pateicība no Hitlera. Somu brīvprātīgā SS karavīra Jormas Laitinena dienasgrāmatas, 1941–1943".  Māksliniece Aija Andžāne. No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola.

Reklāma

Somu brīvprātīgo SS bataljons kalpoja nacistiskās Vācijas bruņotajos spēkos no 1941. līdz 1943. gadam. Bataljonu dibināja Otrā pasaules kara laikā, kad Somija cīnījās par neatkarības saglabāšanu nemitīgu Padomju Savienības uzbrukuma draudu priekšā. Somi izmantoja savu jauniešu un karā jau pieredzējušāku vīru dzīvo spēku.

Viens no šiem somu vīriem bija kareivis Jorma Laitinens, kura dienasgrāmatas atklāj skatu uz somu brīvprātīgo SS bataljona un Vācijas uzbrukumu Padomju Savienībai. Laitinens ir laikmeta liecinieks, kura acu priekšā slīd kara nežēlība, grūtības un nejaušības. Kopā ar somu vēsturnieku komentāriem un paskaidrojumiem lasītājam tiek atklāta politiski un sadzīviski padziļināta Otrā pasaules kara aina.

"Mūsu  darba  mērķis  ir  sniegt  lasītājam  iespēju  sekot  Somijas ārpolitikas  līnijas  izmaiņām  laikposmā  no  1941. līdz 1943. gadam caur politikas izmaiņām attiecībā uz brīvprātīgajiem  somu  esesiešiem. 

Vienlaikus  grāmatas  mērķis  ir  parādīt šīs lielās izmaiņas personīgajā līmenī viena brīvprātīgā somu SS karavīra stāstījumā,"

Jari Vilens un Marku Jokisipile.

"Pateicība no Hitlera. Somu brīvprātīgā SS karavīra Jormas Laitinena dienasgrāmatas, 1941–1943".

Par autoriem

Jari Vilens (Jari Peka Olavi Vilén, 1964) ir somu diplomāts un politiķis. Pildījis Somijas vēstnieka pienākumus Ungārijā un Polijā, šobrīd nozīmēts par Somijas vēstnieku Kanādā.

Marku Jokisipile (Markku Jokisipilä, 1972) ir somu vēsturnieks un politikas zinātnes doktors, Turku universitātes politiskās vēstures profesors. Autors ir pētījis galēji labējās kustību un nacionālsociālisma vēsturi.

Grāmatas tulkojumu atbalstīja fonds FILI (Finnish Literature Exchange).

Aptauja

Cik bieži lasi/klausies tiešsaistes mediju LASI.LV?

KONTEKSTS

Grāmatu izdevniecība "Latvijas Mediji" darbu sāka 1998. gadā ar latviešu rakstnieka Vladimira Kaijaka romānu "Enijas bize". Oriģinālliteratūra allaž ir bijusi izdevniecības galvenais stūrakmens un veiksmes stāsts. Vairāki romāni saņēmuši "Lielo lasītāju balvu". Šodien izdevniecība "Latvijas Mediji" piedāvā oriģinālo un tulkoto literatūru, vēsturi un dokumentālo literatūru, praktiskās grāmatas, gadagrāmatas, kalendārus, bērnu grāmatas. Katru gadu izdevniecība lasītāju rokās nodod vairāk nekā 100 dažādu nosaukumu darbus.

Jaunākās grāmatas meklē izdevniecības veikalā šeit