Piektdien, 19. aprīlī mūzikas namā “Daile” notiks vīru kopas “Vilki” albuma “Dievs, līdz’ manim izdienēti” atvēršanas koncerts. Pie klausītājiem nonāks mūzikas albums ar līdz šim biezāko grāmatiņu un garāko ieraksta, producēšanas un izdošanas laiku.

"Vienaldzīgo nebūs! Patriotisks, mundrs gars jums iztaisnos muguras, un jūsu ieguvums būs lepnums un zināšanas par latviešu karavīru vēsturi un folkloru, ko paņemsiet līdzi no šī koncerta," teic pasākuma rīkotāji. 

Vīru kopas "Vilki" jaunajā bagātīgi ilustrētajā grāmatiņā, mūzikas albumā un tā atklāšanas koncertā varēs iepazīt latviešu kara gaitas no 15. gadsimta sākuma līdz 19. gadsimta beigām. 

Koncertā vīru dziedājumu papildinās bagātīgs tautas instrumentu klāsts, būs vēsturiski apraksti, ko sagatavojis vēsturnieks Agris Dzenis un krāšņas vizualizācijas, ko īpaši šim koncertam gatavojusi māksliniece Sindija Anča. 

Kopas sastāvā darbojas seši vīri, kuriem tuva karavīra dzīvesziņa. Par svarīgāko mērķi viņi uzskata latviešu kultūras mantojuma, īpaši bagātīgā karavīru dziesmu klāsta popularizēšanu, izceļot latviešu karavīru nozīmīgumu mūsu vēsturē. 

Vīru kopas "Vilki" albuma vāks.

Vīru kopas repertuāra pamatā ir karavīru dziesmas no senākajiem laikiem līdz mūsdienām. Dziesmas repertuāram tiek meklētas E. Melgaiļa, A. Jurjāna, J. Vītola, A. Krūmiņa savāktajos latviešu tautas mūzikas materiālos. Liela daļa dziesmu ir Pirmā pasaules kara latviešu strēlnieku, brīvības cīnītāju, Otrā pasaules kara latviešu leģionāru un nacionālo partizānu dziesmas, kuras pierakstījuši paši cīņu dalībnieki’. 

Ar šo repertuāru "Vilki" piedalījušies dažādos starptautiskos festivālos, koncerti notikuši vairākos pasaules kontinentos, kā arī vīri paši organizējuši vairākus lielāka mēroga pasākumus. Latvijā visvairāk koncertēšana notikusi skolās un armijas daļās.

Albuma izdošanu atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds, uzņēmumi "Agni" un "Vizulo". 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.