Latvijas proklamēšanas 105. gadadienā 18. novembrī plkst. 13.30 Rīgā, 11. novembra krastmalā, notiks Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

Parādē piedalīsies aptuveni 1500 karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu.

Parādē ar karoga grupu piedalīsies arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV. Šogad parādē otro reizi piedalās arī Ukrainas karoga grupa.

Lidojumam labvēlīgos laika apstākļos būs redzami Valsts robežsardzes, Gaisa spēku helikopteri un lidmašīnas. Tāpat plānoti Latvijas nacionālās lidsabiedrības "Air Baltic" lidmašīnas "Airbus 220-300", Spānijas Gaisa spēku un Itālijas Gaisa spēku lidojumi ar EF-2000 "Eurofighter Typhoon" iznīcinātājiem. Parādē būs vērojama Latvijas bruņoto spēku un sabiedroto valstu militārā tehnika, kā arī citu dienestu tehnika. 17. novembrī Rīgas ostas Pasažieru termināļa piestātnēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas Jūras spēku kuģi.

Piektdien, 17. novembrī, plkst. 19 notiks parādes ģenerālmēģinājums.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.