Par 2023. gada Eiropas labāko sportistu atzīts serbu tenisists Novaks Džokovičs.

Aptauja, kuru rīko Polijas Preses aģentūra (PAP) un kurā piedalās Eiropas valstu ziņu aģentūras, Džokovičs uzvarējis piekto reizi. Par labāko viņš tika atzīts arī 2011., 2015., 2018. un 2021. gada aptaujās. Džokovičs, kurš šogad uzvarēja trijos no četriem "Grand Slam" turnīriem, kā arī sezonas noslēguma sacensībās, savāca 178 punktus, par 28 apsteidzot F-1 pilotu Maksu Verstapenu no Nīderlandes, kurš trešo gadu pēc kārtas izcīnīja pasaules čempiona titulu, izcīnot 19 uzvaras 22 posmos. Savukārt trešo vietu ar 86 punktiem ieņēma zviedru kārtslēcējs Armands Duplantis, kurš kļuva par pasaules čempionu un divas reizes laboja pasaules rekordu. 

Aiz labāko trijnieka palika norvēģu futbolists Ērlings Holanns (80 punkti), serbu basketbolists Nikola Jokičs (74) un pērn šajā aptaujā uzvarējusī poļu tenisiste Iga Švjonteka (72). Labāko desmitniekā arī norvēģu biatlonists Juhanness Bē, sprintere Femke Bola no Nīderlandes, Šveices kalnu slēpotājs Marko Odermats un dāņu riteņbraucējs Jonass Vingegords. Šī gada aptaujā piedalījās 20 valstu 21 ziņu aģentūra, arī "LETA"" no Latvijas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.