Aļona Ostapenko ne bez grūtībām sasniegusi Austrālijas atklātā tenisa čempionāta trešo kārtu, kur tiksies ar bijušo ranga līderi Viktoriju Azarenku.

Pasaules ranga desmitā rakete Ostapenko otrajā kārtā spēlēja pret mājinieci Ajlu Tomļanoviču, kura rangā šobrīd ir vien 271. pozīcijā, bet savulaik bija 32. vietā. Abām tā bija ceturtā savstarpējā cīņa. Pirms trim gadiem Vimbldonas čempionāta trešajā kārtā abas tenisistes apmainījās skarbiem epitetiem, jo Tomļanoviča vainoja Ostapenko, ka tā pieprasījusi medicīnisko pauzi, lai gan Aļonai nekas neesot kaitējis. Austrāliete apgalvoja, ka Ostapenko rīkojusies negodīgi, cenšoties viņu izsist no ritma. Toreiz Ostapenko zaudēja trīs setos. Tikpat bija nepieciešami arī vakar, Ostapenko svinot uzvaru ar 6-0, 3-6, 6-4. 

Pirmajā setā viņa dominēja, pie savas serves zaudējot tikai trīs izspēlēs, tikpat reižu izmantojot arī breika iespējas. Otrajā jau nedaudz labāka bija Tomļanoviča, bet izšķirošajā setā Ostapenko izmantoja divas breika iespējas, kamēr sāncense vienu, kuru iegāza vājā spēle pie otrās serves, uzvarot tikai septiņās no 22 izspēlēm. 1/16 finālā Ostapenko būs neērta pretiniece – baltkrieviete Azarenka, kurai rīdziniece zaudējusi trīs savstarpējos mačos, arī pirms divām nedēļām Brisbenā.

Pēcspēles intervija (angļu valodā).

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.