AS "Latvijas valsts meži" (LVM) Austrumvidzemes mežsaimniecības teritorijā Apes novada Apes pagastā atvērta jauna derīgo izrakteņu ieguves vieta "Gailenes 2", liecina LVM publicētā informācija.

"LVM Zemes dzīles" derīgo izrakteņu ieguves vietu atvēra janvāri. Ieguves vietas kopējā platība ir 7,7 hektāri, kur 

ieguvei kopumā būs pieejami 944 180 kubikmetru smilts un 53 830 kubikmetru mālsmilts.

Derīgo izrakteņu ieguvei ir sagatavota teritorija 2,7 hektāru platībā.

Vienlaikus uzņēmumā skaidro, ka "Gailenes 2" atrodas tieši blakus jau savulaik izstrādātajai atradnei "Gailenes Ziemeļu iecirknis", kurā minerālo materiālu ieguve notika no 2016. gada līdz 2023. gadam. Šajā laika posmā atradnē tika iegūts 72 491 kubikmetrs smilts.

LVM arī norāda, ka, veicot atsegšanas darbus "Gailenēs 2", paralēli 2,79 hektāru platībā tika organizēta blakus izstrādātās atradnes "Gailenes Ziemeļu iecirknis" daļējā rekultivācija. 

Tostarp veikti grunts pārvietošanas, līdzināšanas un planēšanas darbi. Pēc rekultivācijas darbiem daļu no izstrādātā karjera "Gailenes Ziemeļu iecirknis" paredzēts apmežot.

"LVM zemes dzīles" ir 2017. gadā izveidota LVM struktūrvienība, kas administrē minerālo materiālu ieguvi, ražošanu un pārdošanu. Tautsaimniecības vajadzībām "LVM Zemes dzīles" nodrošina pieejamību smilts, smilts grants minerālajiem materiāliem un to maisījumiem visā Latvijas teritorijā 120 ieguves vietās un minerālo materiālu maisījumus - 25 ieguves vietās. 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.