Vācijas autobūves uzņēmuma "Audi" vadītājs Gernots Dēlners sarunā ar žurnālistiem pastāstījis par tuvāko gadu plāniem.

Reklāma

Kamēr "BMW" nesteidzas ar atteikšanos no benzīna un dīzeļa modeļiem, nekādas kardinālas izmaiņas tuvākajā laikā nesolot, "Audi" viss ir skaidrs – ar pilnu tvaiku elektromobilitātes virzienā. Sarunā ar žurnālistiem Dēlners skaidri norādījis, ka benzīna, dīzeļdegvielas vai hibrīda piedziņas motoru cienītāji ar "Audi" var rēķināties vēl tikai dažus gadus – pēdējās pirmizrādes plānotas 2026. gadā un ražošanas beigas būs 2033. gadā. Tas būtu divus gadus pirms Briseles pieņemtā aizlieguma. (No 2035. gada tiek paredzēts pilnīgs ar benzīna, dīzeļa, hibrīda vai gāzes piedziņu aprīkotu jaunu automobiļu pārdošanas aizliegums.)

Līdz tam laikam "Audi" iekšdedzes motori tiks modernizēti tikai tik daudz, lai saglabātu rīcībspēju un neatpaliktu no tā, ko prasa klients un likumdošana. Šī brīža sliktos elektrisko automobiļu pārdošanas rādītājus Eiropā un Ziemeļamerikā "Audi" šefs uzskata par īslaicīgu parādību – nākotne ir elektriska, ir pārliecināts Dēlners.

Aptauja

Par kuru tēmu LASI.LV vēlētos uzzināt un lasīt vēl vairāk?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.