Svētku noskaņās un labā garastāvoklī "Latvijas Mediju" kolektīvs 14. decembra vakarā pulcējās "Riga Islande Hotel" uz "Gandrīz ideālām vakariņām" jeb Ziemassvētku balli, kurā ne vien jestri dziedājām un dejojām, bet arī pasniedzām un saņēmām balvas par 2023. gadā padarīto.

Ļoti lepojamies ar visiem kolēģiem, un īpaši sveicam "Mājas Viesa" galvenās redaktores vietnieci Ilzi Pētersoni, kura par rakstu sēriju "Aizmirstās mājas" saņēma galveno balvu kategorijā "Gada izpētes raksts".

Padarīts ir tiešām daudz – tā, atklājot vakaru, sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis: "Šis gads noteikti nebija garlaicīgs. Esam daudz strādājuši, izdevuši žurnālus, grāmatas, kalendārus. Uzņēmuma nākotnes plānos ietilpst gan drukāto, gan digitālo produktu stiprināšana un attīstība. 

Būtiska loma šajos plānos ir jaunizveidotajam portālam "LASI.LV".

Uzņēmuma grupai šā gada laikā pievienojās SIA "Globuss A", "Latvijas Grāmata", SIA "Dauka" un "Kurzemes Radio". Viss līdz šim paveiktais ļauj ar optimismu raudzīties nākotnē!"

"Latvijas Mediju" kolektīvs ir liels, un ikdienā darbojamies katrs ar savām lietām: gatavojamies intervijām, veidojam rakstus, un bieži kolēģu balsis dzirdam, vien aši sazvanoties, tāpēc šādas kopā sanākšanas rada īpašu prieku. Vakara gaitā sirsnīgi tērzējām, baudījām gardu maltīti, klausījāmies saksofona virtuoza Raivo Stašāna muzikālos priekšnesumus un lepojāmies ar kolēģiem, kuri saņēma balvas par savu darbu.

Kā punkts uz "i" bija svētku kūka, kuras pirmos gabaliņus sagrieza "Latvijas Avīzes" galvenā redaktore Linda Rasa. Attēlā - kopā ar izdevniecības valdes priekšsēdētāju Guntaru Kļavinski.

Komandas darbs

Gada pelnošākās struktūrvienības balvu saņēma "Latvijas Mediju" izdevniecība. 

Gada redaktora balvu – Jānis Žilde, mūsu jaunā portāla "LASI.LV" galvenais redaktors. 

Rentablākais no "Latvijas Mediju" izdevumiem 2023. gadā bijis žurnāls "Medības", savukārt labākos pārdošanas rezultātus uzrādījis "Praktiskais Latvietis", kas, kā uzsvēra uzņēmuma valdes locekle Evija Veide, šajā gadā nebaidījās mainīties un uzdrīkstēties.

LASI.LV galvenais redaktors Jānis Žilde.

Gada autores balva tika pasniegta Ilzei Kuzminai, kura veido rakstus gan "Latvijas Avīzei", gan arī mūsu žurnālam – "Mājas Viesim". Ilze ir ļoti aktīva sociālajos tīklos, konsekventi iestājas par Ukrainu, kā arī ir izveidojusi konkursu "Jaunais skolotājs". Saņemot pelnīto novērtējumu, Ilze atzina, ka balva viņai ir liels un negaidīts, taču ļoti patīkams pārsteigums.

Gada autores balvu saņēma Ilze Kuzmina, kura veido rakstus gan "Latvijas Avīzei", gan arī "Mājas Viesim". Balvu kolēģei pasniedza "Latvijas Mediju" redaktoru padomes vadītāja Arta Ciša.

Mūsdienās sociālajiem tīkliem nenoliedzami ir liela nozīme teju katra cilvēka dzīvē. Dažādās sociālo tīklu platformās aktīvi darbojamies gan mēs, "Mājas Viesa" komanda, gan arī daudzi citi mūsu kolēģi. Gada balvu kategorijā "Sociālo tīklu čempions" ieguva "Latvijas Avīzes" komanda. Veiksmes atslēga pavisam noteikti ir komandas darbs. Galvenā redaktore Linda Rasa izcēla, ka vairāki autori ne tikai veido materiālus avīzei, bet arī atrod laiku, lai ar saviem lasītājiem aktīvi komunicētu sociālajos tīklos.

Balvu "Gada raksts praktisko, lietišķo un padomu rakstu kategorijā" saņēma žurnāla "Praktiskais Latvietis" redaktore Sandra Ruska, kura izveidoja rakstu sēriju "Ko iesākt ar liela auguma ābelēm". 

Pasākuma gaitā tika izveidots "Latvijas Mediju" vīru koris – dziedājām un dejojām no sirds.

Nominācijā "Gada intervija" laurus plūca "Latvijas Avīzes" sporta žurnālists Ilmārs Stūriška, kurš pēc paša iniciatīvas piezvanīja čehu hokeja leģendai Dominikam Hašekam pēc tam, kad Hašeks bija paudis viedokli, ka Krievijas hokejistiem nevajadzētu ļaut spēlēt NHL. Ilmārs ar čehu hokeja leģendu sazinājās ar "Twitter" palīdzību – Hašeks bija tik atsaucīgs, ka žurnālistam atsūtīja savu tālruņa numuru, un abi drīz vien sazinājās, lai taptu intervija.

Lepnums par mūsu Ilzi!

Ilze Pētersone

"Mājas Viesa" galvenā redaktore Dace Terzena bija aicināta pasniegt balvu kolēģei Ilzei Pētersonei, kura diemžēl veselības apstākļu dēļ uz pasākumu ierasties nevarēja. 

Balva Ilzei piešķirta kategorijā "Gada izpētes raksts", un to mūsu kolēģe godam nopelnījusi, veidojot rakstu sēriju "Aizmirstās mājas" – stāstus par dzimtas māju likteņiem dažādos Latvijas novados, 

uzņēmīgiem cilvēkiem, kas šīs mājas atjauno un dod tām cerību otrajai dzīvei, kā arī pašvaldību rīcību (vai bezdarbību!), lai šo procesu veicinātu. Tas ir ļoti vērtīgs, taču sarežģīts darbs. 

Dace dalījās ar darba epizodi, kad vienu vakaru Ilze viņai piezvanīja un teica – zini, es laikam līdz pavasarim pārtraukšu to braukšanu uz laukiem. "Es klusēju, neteicu neko," stāstīja Dace. "Līnijas otrā galā arī klusums. Un tad pēc gara mirkļa Ilze teica – nē, nu... es tagad mazliet atpūtīšos un droši vien tad braukšu atkal. Viņa tajā dienā ar savu auto bija devusies ceļā pa sniegiem, puteņiem, lediem. Ar gluži reālu iespēju ar mašīnu noslīdēt no ceļa... Kārtējais brauciens uz Latvijas novadiem, lai veidotu kārtējo rakstu par Latvijas ļaudīm, kuri atjauno gan savu senču mājas, gan iegādājas gandrīz bezcerīgus, "norakstītus" īpašumus, un tad plēšas deviņos sviedros, lai tos atjaunotu. Taču šis ir stāsts arī par Ilzi pašu – viņas neiznīcināmo enerģiju, talantu, uzņēmību, gribu un to, ka viņa nekad nepamet lietas pusdarītas." Mēs ļoti priecājamies, ka Ilzes darbs ir novērtēts tik augstu – tiešām pelnīti!

Lai labs nākamais gads – atkal visiem kopā

Gada izdevuma vāka balvu ieguva "Latvijas Avīze" – par 24. februāra numuru, kas tika veltīts Ukrainai, savukārt Gada fotogrāfijas balvu saņēma fotogrāfs Timurs Subhankulovs, kurš ir autors bildei no Latvijas hokeja izlases spēles vērošanas Rīgā. 

Un visbeidzot – Gada kolēģa nominācijā uzvarētāja ir mūsu jaukā un vienmēr atsaucīgā kolēģe Vivanta Volkova! Viņa ir īsts palīgs un atbalsts katram, kurš saskaras ar kādu problēmu, Vivanta palīdz pat neiedomājami sarežģītās situācijās, viņai uz katras rokas ir pa glābšanas riņķim. Vivanta ir lieliska vidutāja starp redaktoriem, autoriem un fotomāksliniekiem.

Šis gads ir bijis tiešām raibs, un tas, ko jūs, mīļie lasītāji, kā galarezultātu redzat "Mājas Viesa" lappusēs, ir tikai daļa no mūsu darba ikdienas. Mēs pastāvīgi turam acis vaļā un roku uz pulsa, lai sarūpētu jums aktuālu, vērtīgu un interesantu informāciju. Katrā jaunā sezonā veidojam jaunas rubrikas, rakstu sērijas, kā arī saglabājam savas pamatvērtības. 

"Mājas Viesa" 26. sezonas jaunumi ir vairākas rakstu sērijas: "Dinastiju stāsti", kas vēsta par ģimenēm, kurās cilvēki no paaudzes paaudzē darbojas vienā profesijā, sekojot senču piemēram; "Latvija var!" – par Latvijas uzņēmumiem, kuri dominē Baltijas valstīs; "Latviešu sapņotāji", kas vēsta par slavenām un arī mazpazīstamām Latvijas personībām, kuras, tiecoties īstenot savu sapni, bijušas gatavas daudz ko upurēt – doties prom no dzimtās zemes, riskēt, pārvarēt neticamas grūtības, bet, par spīti visam, neatlaidīgi iet uz savu mērķi; un "Krogu stāsti", kas "Mājas Viesī" lasāmi, sākot ar šo numuru! Bet 2024. gadā turpiniet lasīt Ilzes Pētersones rakstus sērijā "Aizmirstās mājas".

Sirsnīgs paldies, ka lasāt "Mājas Viesi", abonējat žurnālu gan sev, gan dāvināt abonementus saviem mīļajiem. Mēs novērtējam un esam kopā ar ikkatru no jums!

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.