Labajām burvēm un fejām vienmēr ir burvju nūjiņas. Tās spēj Pelnrušķītei princeses drānas uzburt un ķirbi par karieti pārvērst. Arī Harijs Poters bez burvju nūjiņas neiztika, un mūsu Sprīdītis arī ne, jo kā gan citādi ar Sīkstuli būtu galā ticis, ja ne Meža mātes dāvātā brīnumnūjiņa – sprunguliņš.
Burvju nūjiņa ir tāds maigāks nosaukums, bet īstai burvei vai burvim vajadzīgs kārtīgs zizlis. Funkcijas līdzīgas kā rituālu nažiem*. Un tas ir: nostiprināt kādu nodomu vai ievibrēt enerģijas.
Nūjiņas jeb zižļi nav tikai pasakās, šis priekšmets reālajā dzīvē zināms kopš senseniem laikiem. Arheologi savulaik atklājuši klinšu gleznas, kurās redzamas figūras ar zižļiem. Daudzas indoeiropiešu tautas (un ne tikai) bieži attēloja savus dievus ar nūjām rokās, kas simbolizēja varu. Un katram kārtīgam karalim arī bija savs zizlis jeb scepteris. Arī patlaban, piemēram, britu karaļnama krājumos tādi ir divi. Viens ar krustu, kas simbolizē karaļa šīs zemes varu, un otrs ar putnu, kas norāda uz garīgo varu.
Tāpat arī dažādu tautu priesteri rituālu veikšanai izmantoja zižļus. Ir arī hipotēzes par šā attēla izcelsmi saistībā ar falla kultu vai šamaņu bungu nūjas spēku.
Izprast caur Taro simboliku
Lai labāk izprastu zižļa nozīmi, varam ņemt talkā Taro simboliku. Pirmais no Vecajiem arkāniem – Mags. Klasiskajā Raidera-Vaita kāršu kavā viņš ir ceļa sākuma simbols. Kārts zīmējumā uz galda attēlots viss, kas nepieciešams ceļam: kauss simbolizē intuīciju, zobens – prātu, pentakls (jeb monēta) – ķermeņa vai dzīves simbolu un zizlis – enerģiju. Tas viss kopā rada četru elementu harmoniju. Labā roka ir augstu pacelta, un viņš tajā tur citu zizli kā varas simbolu, bet ar kreiso roku, kas nolaista zemāk, Mags nodod svēto enerģiju zemei.
Jaunāko arkānu zižļi pārstāv vīrišķo enerģiju un Uguns stihiju, kas vēsta par aktivitāti, degsmi, darbību – no pirmā idejas uzplaiksnījuma, pirmā impulsa (Zižļu Dūzis) līdz pilnīgai savu nodomu īstenošanai un situācijas pārvaldīšanai (Zižļu Karalis).