Šoreiz par stiprajiem akmeņiem. Nevar gan teikt, ka kāds akmentiņš vājš – viņi visi nes enerģijas. Taču tās atšķiras, un dažos minerālos jūtama lielāka jauda. Katram savs pielietojums.

Reklāma

Par īpaši spēcīgiem rituālos un garīgajās praksēs tiek uzskatīti tie kristāli, kam spices zonā izveidojušās trijstūrveida savienojumu vietas. Dažkārt tos dēvē par eņģeļu kristāliem.

Dūmu kvarcs – vai kaitnieks?

Dūmu kvarcs.

Ļoti maģisks un valdzinošs ir dūmu kvarcs, saukts arī par rauhtopāzu. Krāsu gamma – no gaiši pelēkbrūnas līdz piesātināti brūnai, gandrīz melnai. Dažādiem rituāliem tas piešķir maģisku noskaņu.

Dažos senos ticējumos un nostāstos dūmu kvarcs padarīts par īstu negantnieku. Tumšajos viduslaikos cilvēki ticējuši, ka šis kristāls pievelk ļaunos spēkus un glabā negatīvo informāciju. Ka ar tā palīdzību var pakļaut cilvēkus. Brrr...

Taču ir arī pilnīgi citi skaidrojumi. Senajā Indijā, piemēram, no dūmu kvarca darināti trauki dziedniecībai. Tajos turēja ūdeni un regulāri deva dzert slimajam cilvēkam. Vai arī sasirgušajam rokās ilgstoši bija jātur dūmu kvarca gabaliņi.

Morions – saikne ar pasauli viņpus

Morions.

Morionu jeb melno kristālu senatnē arī ļoti bija iecienījuši alķīmiķi – to kā enerģijas nesēju un palīgu turēja klāt procesos, kuros mēģināja iegūt zeltu vai filozofu akmeni. Ne viens, ne otrs gan viņiem nesanāca, bet leģendas par moriona spēku dzīvo. Interesanti, ka šis nosaukums tiek saistīts ar spāņu kareivju konkistadoru ķiveru nosaukumu un arī būtību. Morione – aizsardzībai. Rituālos vai meditācijās morions tiek izmantots, lai nodibinātu saikni un/vai lūgtu palīdzību senčiem un spēkiem, kas atrodas viņpus.

Morionu uzskata par dūmu kvarca radinieku, taču tas atrodams salīdzinoši reti. Melnais kvarcs veidojas tur, kur netālu urāna ieguves vietas, taču pats par sevi tas nav radioaktīvs. Tā kā kristāls rets, tad minerālu apstrādē tiek apstarots kvarcs vai dūmu kvarcs un piedāvāts kā morions. Interesantu gadījumu savulaik piedzīvoju minerālu mesē Berlīnē. Kādam tirgotājam bija daudz skaistu morionu, viņš apgalvoja, ka īstāki par īstiem. Bet kaut kas mani atturēja no iegādes. Nofotografēju, bet attēlā visiem bija zaļgana nokrāsa. Domāju – tie bija tie apstarotie.

Labradorīta spēks

Labradorīti.

Tumšs, it kā necils, bet tajā pašā laikā visās varavīksnes krāsās zaigojošs. Minerāls ar ļoti spēcīgu enerģētiku. Modina maģiskās spējas, uzlādē ar enerģiju, palīdz formulēt mērķus un radošo domu. Pastāv uzskats, ka labradorīts palīdz izveidot saikni ar kosmiskajiem spēkiem un aizsargā auru no negatīvas ietekmes.

Labradorītu mēdz dēvēt arī par Melnā Mēness akmeni, to labi izmantot Pilnmēness rituālos.

Lodes un eņģeļu kristāli

Kristāla lode.

Par kalnu kristālu SPĪGANĀ esam stāstījuši dažādos kontekstos – gan par nozīmi biznesā, gan aizsardzībā. Tas ir tāds universālais kareivis.

No senām tradīcijām zināms, ka rituālos un maģiskās darbībās tiek izmantotas kristāla lodes. Gaišredzīgi cilvēki tās lieto, lai mēģinātu ielūkoties nākotnē. Tās der arī vienkārši meditācijās, kad vajag šo to pārdomāt un rast mieru un iekšējo harmoniju. Te gan jāpiebilst, ka iegādē jābūt uzmanīgiem. Ja ir ieslēgumi, iekšējās plaisiņas vai dūmakaina ainava, tad kristāls īsts. Ja absolūti dzidrs, tad var rasties aizdomas, ka stikls.

ZINĀŠANAI!

Ja akmens saplīst, tad to vajadzētu atdot zemei, no kurienes tas nācis. Vislabāk ierakt kaut kur mežā. Vai arī atdot ūdenim – iemest upē, ezerā, jūrā.

Rituāliem var izvēlēties arī:

  • Selenītu
  • Melno turmalīnu jeb šerlu
  • Sniegoto obsidiānu
  • Celestītu, kam piemīt īpaši smalkas vibrācijas

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.