Saistībā ar pēdējā laikā īpaši paaugstināto interesi par NLO un citām noslēpumainām parādībām pētnieki un dažādu paranormālo lietu eksperti kārtējo reizi aktualizējuši savdabīgā “Aļaskas trijstūra” tēmu, kas viņiem zināma jau sen, tikai par to mēdz runāt ne tik kaismīgi, kā par leģendāro Bermudu trijstūri, no kura, izrādās, Aļaska lielā mērā pat nemaz tik ļoti neatšķiroties.

Reklāma

Vārdu sakot, tā dēvētais Aļaskas trijstūris pamatā ir gaužām bezcerīga vieta, kas plešas pāri visai pavalstij no dienvidiem uz ziemeļiem. Šā trijstūra nosacītajās virsotnēs atrodas mūsdienu ASV vistālāk ziemeļos esošā pilsēta ar ne mazāk kā 100 000 iedzīvotāju Ankoridža, Aļaskas galvaspilsēta Džūno ar 33 000 iedzīvotāju un salīdzinoši neliela pilsētiņa Barova (tagad Utkiagvika) pašos pavalsts ziemeļos. Statistika paužot, ka kopš 1970. gada līdz pat mūsdienām Aļaskas trijstūrī pilnībā bez pēdām pazuduši ne mazāk par... 20 000 (!) cilvēku. Turklāt visā pavalstī bez vēsts pazudušo cilvēku skaita īpatsvars esot divas reizes lielāks nekā visā pārējā valstī, proti, vismaz 42 cilvēki uz 1000 iedzīvotājiem.

Tostarp vietējo iedzīvotāju vidū noturīga ir leģenda par kādu milzīgu spalvainu cilvēku, kas regulāri terorizē ceļotājus un dažādus meklētājus, proti, tāds savdabīgs ziemeļamerikāņu jetija paveids. Tāpat vēstīts par paaugstinātu NLO aktivitāti, turklāt pamatā tādās izpausmēs, ka tie it kā mēdzot nolaupīt cilvēkus un spējot piespiest krist zemē lidmašīnām.

Savukārt pētnieki uzskata, ka Aļaskas trijstūris ir paaugstinātas ģeoelektromagnētiskās enerģijas apgabals. Attiecīgā teorija pauž, ka šādi apgabali parasti mēdz būt pārslogoti ar ģeoelektromagnētisko enerģiju un tieši šī enerģijas pārbagātība tad arī izraisa virkni dīvainu un grūti izskaidrojamu parādību. Vismaz tā to komentējis amerikāņu kriptozoologs Kens Gerhards, kurš iemantojis pietiekami lielu autoritāti tieši kā noslēpumainu parādību pētnieks, kurš ir arī daudzu iespaidīgu grāmatu autors, piemēram, “Jetija galvenā rokasgrāmata”, “Satikšanās ar lidojošajiem humanoīdiem: cilvēku–odu, cilvēkputniem, gorguliem un citiem spārnotajiem zvēriem”. Līdz ar to laikam jau mājiens tagad visiem ir gluži skaidrs un saprotams...

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.