Tieslietu ministrija (TM) piešķīrusi kompensāciju žurnālistam Leonīdam Jākobsonam saistībā ar kriminālprocesa laikā nodarīto kaitējumu, tostarp morālo kaitējumu, aģentūra LETA noskaidroja advokātu birojā "Cobalt".

2011. gadā pret žurnālistu, "kompromat.lv" pārstāvi Jākobsonu tika uzsākta krimināllieta par toreizējā Rīgas pilsētas mēra Nila Ušakova nopludinātās elektroniskās sarakstes publiskošanu. Kriminālprocesu policija sāka pēc Ušakova iesnieguma. Portālā "kompromat.lv" tika publicētas Ušakova 2008. gada e-pasta vēstules, kas tika sūtītas toreizējam Krievijas vēstniecības padomniekam Aleksandram Hapilovam. Ušakovs tobrīd bija 9. Saeimas deputāts, savukārt Hapilovs strādāja par Krievijas vēstniecības padomnieku. 

Pērn tiesa žurnālistu pilnībā attaisnoja, jo viņš nebija publiskojis cietušā privāto korespondenci, bet tikai to, kas attiecās uz viņa kā augstas amatpersonas un politiķa darbību. Pēc attaisnojošā sprieduma Jākobsons vērsās TM, prasot atlīdzināt kriminālprocesa laikā radītos zaudējumus un nemantisko kaitējumu.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.