Leģendārās britu rokgrupas "The Beatles" no vēl dzīvajos esošajiem diviem dalībniekiem esošais ne mazāk leģendārais Pols Makartnijs ļāvies vilinājumam savās interesēs izmantot mākslīgā intelekta (MI) piedāvātās iespējas.
Viņš lēmis beidzot pabeigt rakstīt jaunu un līdz ar to pēdējo "The Beatles" dziesmu, kurā izmantota diemžēl jau 1980. gadā viņsaulē “nogādātā” Džona Lenona balss.
Makartnijs paudis plašsaziņas līdzekļiem, ka šim nolūkam izmantojis speciāli uzkonstruētu MI, kas iepriekš izmantots Pītera Džeksona dokumentālā miniseriāla Get Back veidošanā. Šis seriāls vēstī par leģendārā albuma “Let It Be” tapšanas vēsturi. Attiecīgā tehnoloģija devusi iespēju atpazīt grupas dalībnieku balsis un nodalīt tās no raksturīgā fona trokšņa. Makartnijs arī paskaidrojis, ka ierakstos bijusi Lenona balss kopā ar klavierēm, taču tagad kļuvis iespējams ar MI palīdzību balsi pilnībā nodalīt, tādējādi piešķirot iespēju šodien Makartnijam atkal uzdziedāt duetā ar Lenonu, ko viņš arī paveica savas nesenās tūres ietvaros, tostarp arī leģendārajā Glastonberijas festivālā uzdziedot dažas vecās dziesmas.
Noformējot šo jauno senās The Beatles dziesmas versiju, MI ļāva no vecās demo versijas kopīgā ieraksta perfekti nodalīt tikai tīru Lenona balsi, kā arī piedāvāja savu variantu tās pilnīgai pabeigšanai, kas tolaik tā arī palika neīstenota iecere, un Makartnijs to pieņēmis. Runa esot par 1978. gadā Lenona sacerēto kompozīciju “Now And Then”, kuras demo versija bija kādā kasetē ar uzrakstu “Polam” un kuru Lenons ierakstījis neilgi pirms savas nāves 1980. gadā, un kuru vēlāk atraitne Joko Ono tad arī nodeva Makartnijam.
Var piebilst, ka pagājušā gadsimta 90. gados, kad dzīvi vēl bija trīs The Beatles dalībnieki (Džordžs Harisons no rīkles vēža 58 gadu vecumā nomira 2001. gadā), grupa publicēja divas dziesmas no tamlīdzīgām Lenona kasetēm, taču tieši dziesmas “Now And Then” ierakstīšanu atlika, jo tā prasīja vislielāko papildu darbu un jau pieminēto objektīvo pabeigšanu, un turklāt, kā jau minēts, oriģinālajā kasetes ierakstā bija pārlieku daudz fona trokšņu. Taču vēlāk Makartnijs vairākkārt izteicis gatavību pabeigt šo darbu, un, izskatās, beidzot viņam tas būs izdevies.
Jaunajā žurnālā "Planētas Noslēpumi" lasi:
- Nenotikušie pareģojumi: šķietami pārliecinošas fantastu, futurologu un zinātnes speciālistu prognozes, kuras nav piepildījušās.
- Dzīvība vai apziņa: vēl nav droši noskaidrots, kas bija pirmais – dzīvība vai apziņa.
- Inkubi: savdabīgie viņpasaules vēstneši, kas upurus apciemo miegā, jo īpaši sievietes.
- Senatne un NLO: pētniekiem vairs nav šaubu, ka tālā senatnē Zemi apciemojuši citplanētieši.
- Dzīvība kosmosā: zinātne aizvien pārliecinošāk tuvojas oficiālai atziņai, ka kosmosā varētu eksistēt arī citas saprātīgas dzīvības formas.
- Everesta upuri: zemeslodes augstākā virsotne paņēmusi daudz cilvēku dzīvību.
- Kā tapuši ceļi: ceļu izveidošanās vēsture.
- Karš bīda zinātni: īpaši zinātnes izgudrojumi, kas radušies tieši karadarbības interesēs.
- Eduards Ševardnadze: vēl viens gruzīns pie PSRS vadības stūres, tiesa, tikai neilgu laiku pirms impērijas sabrukšanas.
- Katoļu svētā pedofīlija: apsūdzības bijušajam pāvestam Jānim Pāvilam II.
- "Genderu" uznāciens: uzbāzīgais dabisko dzimumu noliegšanas terors turpinās.
- Padomju miljonāri: izrādās, PSRS patiešām bijuši reāli pagrīdes miljonāri.
- Staļina sievietes: boļševiku tirāna mūžā bijušas piecas sievietes, kuras spējušas ļoti nopietni viņu ietekmēt.
- Dīvainais jūras vilnis: kāds savdabīgs dabas fenomens, kas regulāri atkārtojas vienā un tajā pašā vietā un izpausmē.
Abonē jauno žurnālu šeit.