Sestdien, 23. martā, pulksten 18.50 pie TV3 skatītājiem atgriezīsies iemīļotais ģimenes raidījums "Naudas pavēlnieks", kas būs ne vien izklaidējošs, bet arīdzan liks skatītājiem aizdomāties par ikdienas tēriņu plānošanu.

Reklāma

Astoņas drosmīgas ģimenes ļaus mums ieskatīties, kā ar ģimenes budžeta plānošanu, rēķinu nomaksu un ikdienas pirkumiem vesela mēneša garumā tiek galā viņu drosmīgie, bet finanšu lietās maz pieredzējušie bērni un pusaudži.

Raidījuma jaunajā sezonā iepazīsim astoņas ģimenes no dažādām Latvijas pilsētām – Garkalnes, Rīgas, Olaines, Valmieras, Ogres un Carnikavas. Visas ģimenes vienos kopīgs izaicinājums – vesela mēneša garumā visu ģimenes budžetu jānodod mazā naudas pavēlnieka rokās. Kopā ar jauniešiem šajā eksperimentā dosies raidījuma vadītāja Jana Duļevska, bet noderīgus finanšu pratības padomus sniegs "Swedbank" Finanšu institūta eksperti Evija Kropa un Reinis Jansons.

Pirmajā raidījumā viesosimies Garkalnē, kur Dzeņu ģimenes vecākā atvase – 14 gadus vecais skolnieks Mārtiņš – iejutīsies ģimenes budžeta turētāja lomā. No mācībām brīvajā laikā viņš nodarbojas ar basketbolu un citiem sporta veidiem, kā arī ar datoru rada mūziku. Mārtiņam ir jaunākais brālis Pēteris, kuram ir desmit gadi, kā arī sešgadīga māsa Jasmīna. Mārtiņa tētis, arī Mārtiņš, darbojas namu apsaimniekošanas jomā, bet mamma Zane ir grāmatvede. Ģimenei patīk ceļot un pavadīt laiku aktīvās izklaidēs pie dabas.

Jaunajā sezonā naudas pavēlnieka lomu uzņemsies arī sabiedrībā zināmu personu atvases. Otrajā raidījumā viesosimies bijušā hokejista Jēkaba Rēdliha ģimenē, kur rūpes par ģimenes maciņu uzņemsies meita Katrīne, bet kādā citā epizodē ģimenes budžetu apsaimniekos TV3 žurnālistes Agneses Drunkas jaunākā meita Rūta.

Jauniešiem būs ne vien praksē jāapgūst, kā tērēt naudu gudri – patstāvīgi plānojot ēdienreižu budžetu, ikmēneša rēķinu apmaksu, tēriņus ģimenes izklaidēm, bet arī jāspēj ātri noreaģēt situācijās, kad rodas kādi neparedzēti izdevumi. Katram ir kāds savs sapnis, kam viņi centīsies ietaupīt naudu, plānojot ģimenes budžetu un atsakoties no liekiem tēriņiem. Bet vai ģimenes vienmēr būs mierā ar savu bērnu budžeta piedāvājumu un vai naudas pavēlnieki spēs nepiekāpties vecāku iebildumiem?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.