17. janvārī svinīgā pasākumā tika izziņoti "Zelta mikrofons" nomināciju piecinieki un sadarbības partneru simpātijas. Visvairāk nomināciju - četras - saņēmuši Fiņķis un Patrisha par dziesmu "Raķešu zinātne": gada dziesma, radio hits, videoklips un straumētākais ieraksts.

Reklāma

Šogad "Zelta mikrofons" vērtēšanai iesniegti kopskaitā 478 pieteikumi - 163 (pērn 156) albumi, 134 (pērn 111) dziesmas, 120 (pērn 111) videoklipi, 46 ( pērn 45) debitanti un 15 (pērn 7) koncertieraksti video formātā. "Zelta mikrofons" sastāv no 21 nominācijas: to veido albumu žanriskais iedalījums atsevišķas kategorijas, tajā skaitā gada dziesma, videoklips, debija, radio hits, straumētākais ieraksts un tautas balsojums - Elvi gada dziesma un citas. Balvu par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā saņems grupa "Credo". Savukārt, nomināciju "Gada albums" noteiks žūrijas balsojums pēc visu nominantu uzzināšanas.

Žūrijas priekšsēdētājs otro gadu ir kritiķis un mediju eksperts Jānis Žilde. Kopumā žūrijā darbojas 50 nozares profesionāļi. 

Žūrijas "Zelta mikrofons" priekšsēdētājs Jānis Žilde izziņo nominācijas kategorijā "Gada labākā dziesma".

Jau tradicionāli balvu nominācijā "Radio hits" pasniedz Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība (LaIPA), kura apkopo radiostacijās skanošākās dziesmas. LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa norāda, ka, vērtējot biežāk atskaņotākās dziesmas, vērā tiek ņemtas Latvijas radiostacijas, kurās skan Latvijā radīta mūzika un visvairāk reizes atskaņotās dziesmas pēc to skanēšanas biežuma tiek reizinātas ar radiostaciju reitingiem. 

"LaIPA apkopotā "Radio hita" nominācija "Zelta mikrofonā" vienmēr tiek īpaši gaidīta," saka Liena Edvardsa. "Jo tā tieši atspoguļo sabiedrības "pieprasījumu" - radiostacijas spēlēšanai vienmēr izvēlas tās dziesmas, kuras ir aktuālas radioklausītājiem," uzsver LaIPA izpilddirektore.

LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa.

Uz "Radio hita" balvu pretendē tie ieraksti, kas ierakstīti, reģistrēti un atskaņoti laika posmā no 2022. gada 2. decembra līdz 2023. gada 1. decembrim.

"Zelta mikrofons" turpina sadarbību ar SIA "Zaļā josta", arī šogad meklējot veidus, kā veicināt ilgtspējīgu un zaļu domāšanu, saglabājot ballītei vajadzīgo prieku un mirdzumu. Šogad jaunas, zaļas idejas tiks attīstītas, sadarbojoties ar mākslinieku kolektīvu "Bourzma", kas radīs ilgtspējīgus, videi draudzīgus tērpus "Zelta mikrofons" ceremonijas zvaigznēm. 

"Zelta mikrofons". Nominantu izziņošana. Kultūras ministre Agnese Logina, LaIPA izpilddirektore Liena Edvardsa un žūrijas priekšsēdētājs Jānis Žilde.

"Zelta mikrofons" ceremonija notiks 8. martā pasākumu un konferenču centrā ATTA CENTRE (Krasta iela 60). Pasākumu vadīs Sanda Dejus un Mārtiņš Spuris un klātienē to iespējams apmeklēt arī skatītājiem. Kā pirmā ceremonijas koncertā izziņota grupas "Singapūras satīns" dalība, pilna programma tiks izziņota laika gaitā. Biļetes nopērkamas vietnē ekase.lv.

Žūrijas balsojums par nomināciju gada albums vēl notiks. 

 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.