Valsts akciju sabiedrība "Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs" (LVRTC) ir izsludinājusi Rīgas radio un televīzijas torņa un tehniski administratīvās ēkas Zaķusalā pārbūves iepirkumu ar paredzamo līguma summu virs 30 miljoniem eiro.

LVRTC pārstāvji norāda, ka, pārbūvējot televīzijas torni, paredzēts atjaunot novecojušās konstrukcijas un uzlabot ēkas energoefektivitāti, kā arī atjaunot un paplašināt publisko telpu, izbūvēt skatu laukumus 100 un vairāk nekā 130 metru augstumā, kā arī multifunkcionālu pasākumu telpu 100 metru augstumā. Tāpat LVRTC plāno izveidot iespēju ar speciālu drošinājumu iziet uz 220 metru augstumā esošās atklātās platformas. Torņa teritoriju paredzēts apzaļumot, izveidot atpūtas un piknika punktus, kā arī autonovietni apmeklētājiem. Plānots arī atjaunot un no jauna izbūvēt visas inženiertehniskās sistēmas, kā arī veikt citus darbus.

LVRTC jau 2020. gadā izsludināja slēgtu konkursu Zaķusalas televīzijas torņa pārbūvei. Paredzamā līgumcena bija 54 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. 

Savukārt 2022. gada martā Zaķusalas televīzijas torņa pārbūves iepirkums pārtraukts, ņemot vērā būvmateriālu sadārdzināšanos. 

Toreizējais LVRTC valdes priekšsēdētājs Ģirts Ozols norādīja, ka uzņēmums iepriekš rēķinājies ar 60 miljoniem eiro, kurus varētu atļauties ieguldīt torņa pārbūvē, taču būvniecības izmaksas bija augušas par vairāk nekā 20%, turklāt, ņemot arī vērā ģeopolitisko situāciju, 2022. gada pavasarī nolemts pārtraukt iepirkumu un projekta ieceres tika pārskatītas.

Zaķusalas televīzijas tornis ir augstākais tornis Eiropas Savienībā. Tas nodots ekspluatācijā 1989. gadā, bet apraidi nodrošina kopš 1986. gada. Šobrīd televīzijas tornis ir jaunākā būve Latvijā, kas iekļauta kultūrvēsturisko pieminekļu sarakstā.

LVRTC apgrozījums 2022. gadā bija 25,216 miljoni eiro, kas ir par 14,3% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga par 20,1% un bija 5,581 miljons eiro.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.