2022. gadā Latvijā kopumā bija 197 397 cilvēki, kuriem bija noteikta invaliditātes grupa, vēsta Centrālās statistikas pārvaldes dati. Šiem cilvēkiem ir vismazākās iespējas iegūt algotu darbu, un to skaits palielinās katru gadu. Viena no organizācijām, kas ir apņēmusies risināt šo problēmu, ir sociālais uzņēmums "Faveo", kura mērķis ir padarīt sabiedrību iekļaujošāku un palīdzēt cilvēkiem ar ierobežotām iespējām sasniegt viņu potenciālu.

Reklāma

"Faveo" ir izveidojis tāda paša nosaukuma nodarbinātības platformu, lai dotu iespēju satikties sociāli atbildīgiem darba devējiem un darba ņēmējiem – cilvēkiem ar ierobežotām iespējām. Atbalsts tiek sniegts personām ar invaliditāti, personām ar garīga rakstura traucējumiem, vecākiem vai aizbildņiem, kas aprūpē bērnu ar invaliditāti u. c. "No aptuveni 117 000 cilvēkiem ar invaliditāti, kuriem piešķirta 1. vai 2. grupas invaliditāte, 83% nav nodarbināti. Daudzi no cilvēkiem, kuriem ir smaga invaliditāte, var veikt dažādus darbus, bet sava veselības stāvokļa dēļ parasti nevar to darīt regulāri vai uz pilnu slodzi. Viņi nevar iekļauties darba tirgū un uz līdzvērtīgiem noteikumiem konkurēt ar tiem cilvēkiem, kuriem nav invaliditātes," stāsta "Faveo" valdes priekšsēdētāja Ieva Rosne.

Palīdzība un atbalsts ir nepieciešams ne tikai cilvēkiem ar invaliditāti, bet arī citām sabiedrības grupām. Situācijas mēdz būt ļoti dažādas, bet izaicinājumu ir daudz. "Faveo" sniedz iespēju atrast darbu, kas piemērots darba meklētāja vēlmēm, vajadzībām un reālajām spējām. 

"Darba devējam ir jārēķinās ar to, ka šiem cilvēkiem ir katram savs "izaicinājums". Viņi var darīt darbus, bet ne tādā tempā vai apjomā kā cilvēki bez invaliditātes. Tomēr viņi var un grib strādāt, 

viņi vēlas justies piederīgi sabiedrībai," piebilst Rosne. "Šobrīd šiem cilvēkiem netiek dota iespēja. Daudzi var darīt vienkāršus darbiņus – kārtot dokumentus mapēs, gatavot ēst, taču ir arī cilvēki ar vairākām augstākām izglītībām, bet arī viņiem ir savi izaicinājumi, šķēršļi, ar kuriem viņi sastopas."

Platformas piedāvātās nodarbinātības iespējas var būt dažādas – gan darbs uz pilnu slodzi, gan uz dažām stundām nedēļā, gan attālināts darbs no mājām. Lai pieteiktos šajā darba meklēšanas platformā, ir vienkārši jāaizpilda darba ņēmēja vai darba devēja anketa.
 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.