Trešdien, 11. oktobrī, tiks atklāta Jaunpils muzeja veidotā izstāde "Krusas pēdas Jaunpilī". "Ir pagājuši gandrīz divi mēneši pēc postošās lielgraudu krusas, kas nesa būtiskus zaudējumus Jaunpils pilij, Jaunpils baznīcai un vairāk nekā simt Jaunpils mājsaimniecībām.

Lielākai daļai mājsaimniecību ir spēts ātri palīdzēt atjaunot savus īpašumus. Tomēr, kas attiecas uz pils jumta atjaunošanu, šie divi mēneši ir pagājuši sarunās ar apdrošināšanas kompāniju, kas ir liedzis ķerties pie jumta salabošanas, lai apturētu pils turpmāko bojāšanos," vēsta SIA "Jaunpils Pils" Kultūras centra vadītāja Inese Gintere. 

Izstādes atklāšanā varēšot gūt atbildes uz jautājumiem: cik tālu tikts pils atjaunošanā; kāpēc apdrošinātāji vilcina kompensācijas izmaksas; kad beidzot tiks sākta pils rekonstrukcija u. c.

Lielgraudu krusa.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.