Krievijā Samaras pilsētas Kuibiševa rajona naftas pārstrādes rūpnīcā pēc nedēļās nogalē pieredzētā drona trieciena apturēts naftas pārstrādes iekārtas CDU-5 darbs, un tā rezultātā rūpnīcas jaudas sarukušas divas reizes, vēsta ziņu aģentūra "Reuters", atsaucoties uz avotiem nozarē.
Kopš gada sākuma Krievijā notikuši Ukrainas dronu triecieni vismaz septiņām naftas pārstrādes rūpnīcām, un tā rezultātā Krievijas naftas pārstrādes jaudas sarukušas par vizmas 7%, liecina "Reuters" dati.
Par drona triecienu naktī uz sestdienu naftas pārstrādes rūpnīcai pavēstīja Samaras apgabala gubernators Dmitrijs Azarovs.
Kijiva oficiāli atbildību par šiem dronu triecieniem neuzņemas.
Kā britu raidsabiedrības BBC ukraiņu redakcijai apliecināja avoti Ukrainas drošības struktūrās, Ukraina ar šiem uzbrukumiem īsteno "rūpīgi aprēķinātu stratēģiju Krievijas ekonomiskā potenciāla mazināšanai".
Krievijas desantkuģis "Jamal" guvis nopietnus bojājumus
Ukrainas raķešu triecienā okupētajā Krimā sestdien trāpīts Krievijas lielajam desantkuģim "Jamal", kas guvis "kritiskus" bojājumus, apstiprinājusi Ukrainas Galvenā izlūkošanas pārvalde.
Uzbrukumā bojāts arī krievu lielais desantkuģis "Azov" un izlūkošanas kuģis "Ivan Hurs", ziņo "Telegram" kanāls "Astra", atsaucoties uz saviem avotiem.
"Astra" vēsta, ka naktī no 23. uz 24. martu uz Sevastopoli tika izšautas 18 raķetes, no kurām krieviem izdevās notriekt 11. Izlūkošanas kuģim trāpījušas uzreiz divas raķetes. Informācija par cietušajiem nav.
Saskaņā ar Ukrainas Galvenās izlūkošanas pārvaldes ziņoto raķešu trieciens bija vērsts pret Krievijas Melnās jūras flotes 13. kuģu remonta rūpnīcu Sevastopolē, kur cita starpā bija pietauvots desantkuģis "Jamal"."
Saskaņā ar Ukrainas militārā izlūkdienesta sniegto informāciju "Jamal" nodarīto bojājumu raksturs ir kritisks: augšējā klājā izsists caurums, kā dēļ kuģis ir nosvēries uz labo pusi, un krievi nepārtraukti no kuģa sūknē ūdeni.
"Jamal" tika nodots ekspluatācijā 1988. gadā. Šī projekta kuģi ir Krievijas desanta flotes mugurkauls. Plašsaziņas līdzekļi vēstījuši, ka "Jamal" 2014. gadā piedalījās Krimas ieņemšanas operācijā, bet no 2017. līdz 2023. gadam atradās remontā.
Krievijas izlūkošanas kuģis "Ivan Hurs" tika bojāts arī 2023. gada maijā. To vairākas stundas vajāja Ukrainas virszemes bezpilota lidaparāti "Magura". Tajā laikā Krievijas izlūkošanas kuģis veica uzdevumu 120 kilometrus uz ziemeļaustrumiem no Bosfora šauruma.
Lielbritānijas Aizsardzības ministrija secinājusi, ka kara rezultātā Krievijas Melnās jūras flote ir zaudējusi "funkcionālo aktivitāti".
Saskaņā ar militāro analītiķu aprēķiniem krieviem Melnajā jūrā ir palikuši tikai septiņi lieli desantkuģi.
Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.
Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.
Pieraksties vēstkopai un divas reizes nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.
Ko tu saņemsi:
- Daudzveidīgus komentārus un kompetentus Latvijas Mediju žurnālistu un autoru viedokļus par aktuālo
- Ekspertu komentārus par dažādiem praktiskiem, noderīgiem tematiem
- Aizraujošus materiālus par vēsturi, psiholoģiju, kultūru
- Gata Šļūkas karikatūru
- Tavā e-pasta kastītē katru ceturtdienu