ULEB Eirolīga nākamajos gados plāno vērienīgu paplašināšanos, taču cerības, ka šajā kompānijā tuvākā vai tālākā nākotnē varētu parādīties Rīgas komanda, ir tuvu nullei.

Šobrīd Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā piedalās 18 komandas, un stratēģija paredz vērienīgu paplašināšanos, cerot, ka pēc pieciem gadiem turnīrā spēkosies 24 vienības. Pirms laika runāja, ka jau nākamajā sezonā Eirolīgā iekļausies komanda no Apvienotajiem Arābu Emirātiem. Šogad tas, visticamākais, nenotiks, taču izskatās, ka arābi ieinteresēti naudu tērēt ne tikai futbolā, bet arī basketbolā. Eirolīga berzē rokas – sadarbība sešu gadu laikā varētu ienest 150 miljonus eiro.

Kāru aci organizācijas vadība skatās arī uz Londonu, kuras "lauvas" jeb "Lions" vēl šīs desmitgades sākumā divas reizes nepārvarēja FIBA Čempionu līgas kvalifikāciju, bet pērn tika uzņemtas ULEB Eirokausā, kur šosezon grupā izcīnīja trešo vietu. Toties 2018. gadā dibinātā "Paris Basketball" grupā iekrāja labāko bilanci (17-1) un ir galvenā favorīte cīņā par trofeju.

Tikmēr cerības, ka reiz Eirolīgas komanda būs arī Rīgā, ir tuvu nullei. 

"Nedomāju, ka Latvijas komanda Eirolīgā ir iespējama, jo viņiem nav nekādas intereses, lai no Baltijas parādītos vēl viena komanda. Pat ja uz katru maču būtu pilna "Arēna Rīga", tirgus te ir ļoti mazs, bet viņi vēlas komercializēt līgu. Latvija nav vajadzīga, jo ir Kauņas "Žalgiris"," "Latvijas Avīzei" viedokli pauda Rīgas "Zeļļu" ģenerālmenedžeris Artūrs Šēnhofs.

Divpadsmit no astoņpadsmit šā brīža Eirolīgas dalībniecēm, tostarp Lietuvas grandam, ir A licence jeb tās vieta līgā nav apdraudēta, pārējā kompānija ik sezonu var mainīties. Tiesības spēlēt Eirolīgā vienu sezonu iegūst ULEB Eirokausa uzvarētāji vai (atkarībā vēl no citiem faktoriem) abi finālisti. Un te atduramies pret otru tikpat augstu sienu, proti, naudu. "Uzvarai Eirokausā vajadzētu desmit miljonus eiro sezonā. Tālāk Eirolīgā – 15 līdz 20 miljonus, lai var cīnīties par iekļūšanu izslēgšanas spēlēs, kas bez licences ļauj saglabāt vietu spēcīgākajā līgā. Pat ja maģiski parādās šie desmit miljoni, uzvarēt Eirokausā nav vienkārši, ir apmēram desmit komandas, kas to var izdarīt," uzsvēra Šēnhofs. Latvijā sarūpēt desmit miljonu budžetu ir nereāli. Hokejā Rīgas "Dinamo" šādu naudu maigās varas operācijas ietvaros nodrošināja Krievijas biznesa struktūras.

"Klubu būvējam ar domu par ilgtermiņu un gribam virzīties uz iespējami augstākiem mērķiem. 

Šobrīd desmit miljoni šķiet neiespējami, bet pēc desmit gadiem – varbūt tas būs reāli. Var ar ļoti gudru un izcilu darbu arī ar pieciem četriem miljoniem uzturēt Eirokausa komandu, bet tīri statistiski – tas ir grūti," saka Šēnhofs un cer, ka pērn dibinātos "Zeļļus" gaida labi laiki.

Šobrīd mūsu vīriešu basketbolu balsta "VEF Rīga", kas spēlē Eiropas trešajā spēcīgākajā klubu turnīrā FIBA Čempionu līgā. Kluba budžets šosezon ir 1,7 miljoni.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.