Vakar oficiāli gatavošanos pasaules čempionātam sāka Latvijas valstsvienība, nelielai daļai spēlētāju treniņus četras reizes nedēļā aizvadot jau iepriekš.

Treneru rīcībā ir 21 spēlētājs, arī pērnie medaļnieki Ivars Punnenovs, Roberts Mamčičs, Roberts Bukarts, Renārs Krastenbergs un Arvils Bergmanis, šonedēļ klāt būs arī Oskars Batņa un Dans Ločmelis. Ir seši studējošie no ASV universitātēm, no Zviedrijas "Allsvenskan" līgas Filips Buncis un Rihards Marenis, Slovākijā rezultatīvu sezonu aizvadījušais Haralds Egle, "šveicieši" Oskars Lapinskis, Rihards Melnalksnis, no Somijas vārtsargs Ēriks Vītols un aizsargs Artūrs Andžāns, kurš šosezon debitēja somu augstākajā līgā. Diemžēl šoreiz izlases kreklā neredzēsim bronzas spēles varoni Kristiānu Rubīnu – aizsargs februāra vidū Zviedrijā guva traumu un atlabšana pēc viņnedēļ veiktās operācijas nebūs tik ātra. Tāpat veselības likstu dēļ uz vietu izlasē nepretendēs aizsargi Miks Tumānovs un Nauris Sējējs, kā arī bronzas medaļnieks uzbrucējs Georgs Golovkovs.

"Puiši mobilizējušies, mazliet izsalkuši pēc treniņiem, attieksme ļoti pozitīva. Mums priekšā ilgs darba process. Medaļas – tas ir labi, bet sākam visu no nulles, katrs cīnās par to, lai pierādītu sevi.

Nevienam nekādu bonusu nav. Tiem, kas bija pagājušajā gadā, jāpierāda, ka viņi ir labāki, tiem, kas nebija, jāpierāda, ka viņi ir pilntiesīgi būt izlasē. Gaidām nopietnu attieksmi, lai mēs viens otru padarītu labākus," galvenais treneris Harijs Vītoliņš no pirmās dienas izvirza augstas prasības. No treneriem pagaidām iztrūkst tikai jaunpienācēja Villes Peltonena, kura trenētajai Helsinku "HIFK" Somijas ceturtdaļfinālā šodien izšķirošā septītā spēle.

Latvijas izlasei pirmās pārbaudes jau ceturtdien un piektdien, Daugavas stadiona ledus hallē uzņemot Austriju. Šie mači notiks bez līdzjutēju klātbūtnes.

"Mogo/LSPA" vadībā

Cīņā par Latvijas čempionu titulu pēc trim spēlēm soli tuvāk kausam ir "Mogo/LSPA", sērijā līdz četrām uzvarām pret "Zemgali/LBTU" esot priekšā ar 2-1.

Pirmajā mačā Jelgavā, kurā nebija neviena noraidījuma (!), rīdzinieki uzvaru 3:2 izrāva 57. minūtē, kad ripu vārtos iebakstīja Rolans Vasiļjevs.

Otrajā spēlē jelgavnieki revanšējās ar 1:0, mājiniekiem uzvaras ripu otrajā periodā iemeta Ričards Bernhards, bet vārtos Rihards Cimermanis atvairīja 25 pretinieku metienus. Savukārt sērijai pārceļoties uz Šmerli, uzvarētājs noskaidrojās trešā perioda beigu daļā, kad "Mogo/LSPA" 19 sekunžu laikā ar Ginta Meijas un Kārļa Ozoliņa metieniem nodrošināja uzvaru ar 3:1. Rīdzinieku vārtos lieliski darbojās vien 18 gadus vecais Linards Feldbergs, kurš izkonkurējis pieredzējušo Henriju Anču. Sērijas ceturtā spēle šovakar atkal "Mogo" ledus hallē Šmerlī.

Otrā zvaigzne

Tikmēr otrpus okeānam pirmo NHL spēli šosezon aizvadījis Artūrs Šilovs, palīdzot Vankūveras "Canucks" ar 3:2 uzveikt Anaheimas "Ducks". Pagājušā gada pasaules čempionāta vērtīgākais spēlētājs atvairīja 20 no 22 metieniem un tika nosaukts par spēles otro zvaigzni. Viņam šī bija sestā NHL spēle karjerā un ceturtā uzvara. Vankūvera, kuru pārstāv arī Teodors Bļugers, ar 100 punktiem 74 spēlēs ir otrajā vietā Rietumu konferencē un ir nodrošinājusi dalību Stenlija kausa izcīņā.

Rīgā sācies pirmās divīzijas B grupas pasaules čempionāts sievietēm.

Latvijas dāmas pirmajā mačā ar 1:7 kapitulēja Slovākijai, kas ir šī turnīra favorītes. Anna Lagzdiņa atklāja rezultātu, bet izšķirošais bija otrais periods, kurā pretinieces iemeta sešas ripas. Vakar bija spēle pret Itāliju, bet vēl gaida mači ar Slovēniju, Poliju un Lielbritāniju. Mājiniecēm galvenais uzdevums ir saglabāt vietu šajā grupā.