Kā katru gadu, pirms sezonas sākuma ieskatāmies ražotāju un izplatītāju sēklu piedāvājumā. Šoreiz - vasaras rapša sēklas!

Mirakel (VAKS)*

Augstražīgs, ar lielu eļļas un proteīna daudzumu. Šim hibrīdam piemīt vidēji agra ziedēšana un nogatavošanās, kas nodrošina ražas stabilitāti. Uzlabotā N efektivitāte sniedz plašu lietojuma elastību attiecībā uz slāpekļa mēslošanu. Rapool iekšējie tehnoloģiju izmēģinājumi 2022. gadā liecina par augstu ražas potenciālu pat ar nelielu ieguldījumu (40 kg N/ha). Rapool.

Whider CL (AC, VAKS, BASF)

Clearfield (CL) vasaras rapšu hibrīds ar vidēju nogatavošanās laiku un lielu eļļas daudzumu sēklās. Augsts ražas un eļļas daudzuma potenciāls. Augi vidēji lieli ar labu veldres noturību.

Jaunums! Selma (LA)

Augstražīga agrīna līnijšķirne ar stipru noturīgu stublāju un slotveida zarojumu. Lantmannen.

Jaunums! Ingrid (LA)

Vidēji agra, augstražīga hibrīdšķirne, kas raksturīga ar lielu eļļas daudzumu sēklās. Veido spēcīgu, labi zarotu augu. Lantmannen.

Contra CL (LA)

Augstražīgs, vidēji vēlīns CL tehnoloģijas hibrīds ar labu veldres noturību. Strauji uzsāk attīstību, izmantojot augsnē esošo pavasara mitrumu, augi veidojas spēcīgi. Rapool.

InV140 CL (LA, BASF)

Vidēji agra, kompakta auguma šķirne. Piemērota tiešajai sējai. Graudos daudz eļļas un proteīna.

7170 CL (ET)

Rapšu graudu ražai raksturīgs pietiekami liels eļļas daudzums – 46,7% sausnā (pēc Lietuvā veikta SĪN testa). Augu ziedēšana un sēklu gatavība vidēji agra. Augi īsi. Veģetācijas periods īss, pat vienu nedēļu īsāks nekā standarta hibrīdšķirnēm. Lieliska veldres noturība. 1000 graudu masa ap 4,03 g. Novērota arī ļoti laba noturība pret pāksteņu atvēršanos. Droši izmantojams sējumos, kur nepieciešams hibrīds ar īsu veģetācijas periodu. Dekalb.

Click CL (ET)

Vēlīns jaunākās paaudzes hibrīds ar augstu ražas potenciālu un lielu eļļas daudzumu sēklās. Neraugoties uz masīvo, garo augumu ar lielu biomasu, tam ir augsta veldres noturība. Spēcīga sakņu sistēma nodrošina efektīvu barības vielu izmantošanu un izturību pret sausumu. Ziedēšanas sākums un nogatavošanās – vēlīna. Rapool.

Jaunums! Greta (ET)

Vidēji vēlīna augstā hibrīda šķirne. Tai raksturīgs straujš attīstības sākumposms. Ļoti augsts ražas potenciāls ar lielu eļļas daudzumu. Lantmännen.

Lakritz (SA)

Hibrīds ar augstu, stabilu ražas potenciālu un lielu eļļas daudzumu. Piemērots vidējiem sējas termiņiem. Zied agri, nogatavojas vidēji agri. Ļoti augsta izturība pret veldri, laba noturība pret slimībām. Vidējs auga garums. Pēc ražotāju izmēģinājuma datiem, 2022. gadā starp vairāk nekā 10 hibrīdiem uzrādījis vislabākos ražības rādītājus. Rapool.

Fergus (SA)

Vidēji agrīna līnijšķirne. Ļoti augsts ražas potenciāls. Vidēji garš augums ar teicamu veldres noturību. Ļoti daudz eļļas un proteīna sēklās. Lantmannen.

Kalla (SA)

Vidēji agrīna hibrīdšķirne. Augstražīga. Vidējs stiebra garums, teicama veldres noturība. Laba izturība pret slimībām. Ļoti daudz eļļas un proteīna spraukumos. Lantmannen.

Lavina (BA)

Vidēja nogatavošanās laika augstražīgs jaunākās paaudzes hibrīds ar labu eļļas daudzumu. Agrās attīstības stadijās tas aug intensīvi, nodrošinot strauju augsnes pārklāšanu un augsnes mitruma saglabāšanos. Ģenētiski veselīgs hibrīds ar labu noturību pret galvenajām rapšu slimībām, labi piemērojas dažādiem augšanas apstākļiem, jo tam ir spēcīgi attīstīta dziļa sakņu sistēma. Vidēji garais augums un lieliskā veldres noturība ievērojami atvieglo ražas novākšanu. Rapool.

Menthal (BA)

Augstražīgs, vēlīns un vienīgais pret sakņu augoņiem izturīgais vasaras rapšu hibrīds. Eļļas daudzums sēklās 47–48%. Gara, spēcīga auguma (135–140 cm) augi ar ļoti labu noturību pret veldri. Piemērots optimāliem sējas laikiem, vēls ziedēšanas sākums. Veģetācijas periods 125–130 dienas.

Cebra CL (BA)

Vidēji vēlīns jaunākās paaudzes Clearfield tehnoloģijas hibrīds. Raksturīga strauja attīstība agrīnās attīstības stadijās. Lieliskā noturība pret veldri un pāksteņu atvēršanos nodrošina augstas ražas arī nelabvēlīgos laikapstākļos. Vidēji garais, kompaktais augums atvieglo ražas novākšanu. Ziedēšanas sākums – vidēji vēlīns. Liels eļļas daudzums sēklās. Augsta izturība pret sausumu un slimībām.

Performer (BA, BASF)

Vidēji agrīns hibrīds ar augstu ražas potenciālu un lielu eļļas daudzumu. Veido vidēji garus augus ar labu veldres noturību. Piemērots dažādu tipu augsnēm. Izteiktas augu kompensējošās īpašības stresa apstākļos. Vienmērīga ziedēšana.

InV 110 CL (BA, BASF)

Vidēji agrīns, izteikti augstražīgs Clearfield tehnoloģijas hibrīds. Veido vidēji garus, spēcīgus, veselīgus augus. Raksturīgas rupjas sēklas ar lielu eļļas daudzumu.

Brander (BASF)

Vidēji agrīns hibrīds ar izteiktu augšanas sparu un agru ziedēšanas sākumu. Piemērots tiešajai sējai. Izceļas ar vienmērīgu ziedēšanu. Augsti ražas un kvalitātes rādītāji. Vidēja auguma augi ar labu veldres noturību.

InV145 (BASF)

Vidēji agrīns hibrīds ar stabilu ražas potenciālu, lielu eļļas un proteīna daudzumu. Šķirne piemērota minimālai augsnes apstrādei vai tiešajai sējai. Strauja augu attīstība ar labām kompensējošām īpašībām. Gara auguma augi ar labu veldres noturību. Izcila noturība pret pāksteņu atvēršanos.

InV100 CL (BASF)

Agrs hibrīds ar izteikti lielu eļļas daudzumu. Vidēja auguma augi ar izcilu veldres noturību. Augsti ražas rādītāji dažādos augšanas apstākļos. Augsta noturība pret pāksteņu atvēršanos.

InV 120 CL (BASF)

Hibrīds ar lielu eļļas daudzumu, vidēji agrīnu nogatavošanos. Piemērots minimālai augsnes apstrādei un tiešajai sējai. Strauja augu attīstība, kas palīdz cīnīties ar kaitēkļu bojājumiem. Augi kompakti, vidēja auguma. Labs eļļas un proteīna daudzums.

* Sēklu izplatītāji: SA – SIA "Scandagra"; LA – SIA "Linas Agro"; AC – SIA "Agrochema"; ET – SIA "Elagro Trade"; BA – SIA "Baltic Agro"; AM – SIA "Agrimatco"; LŠS – SIA "Latvijas šķirnes sēklas"; VAKS – KS "VAKS"; AnA – SIA "AnAgro".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.