Jūlijā gaidāmo XXVII Vispārējo latviešu dziesmu un XVII deju svētku biļešu tirdzniecība tiks sākta 15. maijā, bet iepriekšējā rezervācijā, arī kasēs – 22. maijā. Tomēr būs arī kāds jaunums – virtuālā biļešu rinda. Biļešu tirgotājs "Biļešu paradīze" to izveidojis, lai virtuālajā biļešu pārdošanas sistēmā samazinātu slodzi. Iepirkšanās procesā gaidīšanas laiks gan varot mainīties atkarībā no lietotāju iepirkšanās paradumiem.
"Biļešu paradīzes" vadītājs Jānis Ķuzulis teic, ka, pēc līdzšinējās pieredzes, katrs pircējs iepērkoties velta katrai biļetei aptuveni trīs minūtes. Tātad arī gaidīšanas laiks virtuālajā rindā, kas nebūs statiska, bet ar informāciju par rindas gaitā notiekošo, it sevišķi uz lielajiem svētku notikumiem – Koru koncertu, Noslēguma koncertu vai Deju lieluzvedumu – teorētiski varētu aizņemt stundu vai pusotru stundu.
Pircēji tiek brīdināti, ka nav jēgas aizņemt rindu agrāk, jo sistēma tikšot izveidota tā, lai, pēc Jāņa Ķuzuļa vārdiem, godīgi apkalpotu visus pircējus, kuri pēc ierašanās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietnē īsi pirms biļešu tirdzniecības sākšanas (plkst. 10) saņems kārtas numuru un tiks novirzīti uz virtuālu uzgaidāmo telpu. Lietotājs uz ekrāna redzēs baltu logu ar informāciju par to, cik gaidītāju viņam vēl ir priekšā un cik laika atlicis līdz rindas aktivizēšanai.
Savukārt turpat esošajā dzeltenajā logā ik pēc 30 sekundēm tiks sniegti paziņojumi par rindas virzību. Kad rinda būs izstāvēta, tad lietotājs tiks aizvirzīts uz "Biļešu paradīzes" vietni.
"Biļešu paradīze" teic, ka virtuālā rinda var apkalpot faktiski bezgalīgu lietotāju skaitu, kas ir būtiski pirkumiem, kad ir milzīgs pieprasījums īsā laika sprīdī. Jānis Ķuzulis arī uzsver, ka komisijas maksa, kas sacēla tādu skandālu iepriekšējos Dziesmu svētkos 2018. gadā, šoreiz netiks pieprasīta.
"Biļešu paradīze" esot mācījusies no nelāgās 2018. gada pieredzes un nodrošinājusi, lai pārdošanas process būtu nevainojams un lietotājiem draudzīgs. Pēdējo trīs gadu laikā uzņēmums esot arī investējis lielas summas modernajās tehnoloģijās, izveidojot "ārkārtīgi veiktspējīgu un mērogojamu sistēmu", un "no tehnoloģiju viedokļa jūtas pietiekami droši un pārliecinoši".
Vienā pirkumā varēs iegādāties četras biļetes uz vienu pasākumu un, pērkot uz vairākiem pasākumiem, ne vairāk par 20. Tomēr, iestājoties rindā vēlreiz, pirkšana var sākties no gala. Jānis Ķuzulis gan teic, ka "augsta pieprasījuma apstākļos neviens netiks pie otrreizējās iepirkšanās". "Cilvēks var būt ar dažādiem profiliem, ir citas iespējas… Mēs varētu, piemēram, likt sistēmā pierakstīties caur banku, varētu personalizēt biļetes un nepārdot, ja kādam tās jau ir pārdotas, taču svētku rīkotājs ir izvēlējies to nedarīt, uzticoties sabiedrībai.
Tomēr tas ir ne vien tirgus, bet arī dabas likums – ja piedāvājums ir mazāks par pieprasījumu, tad vienmēr atradīsies kāds, kas biļetes centīsies pirkt, lai tirgotu tālāk," saka J. Ķuzulis.
Kopumā pārdošanā nonāks 174 000 biļešu, no kurām brīvā tirdzniecībā – 74%, iepriekšējā rezervācijā – 25% (visvairāk biļešu rezervējuši svētku dalībnieki), bet ielūgumos – viens procents.
"Biļešu paradīze" tirgošot vismaz 150 000 biļešu. 2018. gada Dziesmu un deju svētkos tika tirgots 94 000 biļešu, bet pieprasījums bijis viens miljons. "Arī tagad būs līdzīgi, mēs jau tagad redzam, ka daudzbērnu ģimeņu ar "Goda ģimenes" karti (tām pienākas biļetes iepriekšējā rezervācijā) pieprasījums jau tagad pārsniedz piedāvājumu četras vai piecas reizes – uz 10 000 biļešu ir pieteikušies 50 000. Domāju, ka lielajos koncertos proporcija būs vēl lielāka."
Biļešu cenas uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem būs amplitūdā no pieciem līdz 100 eiro.
Sāks tirgot no 15. maija
- No 15. maija biļetes internetā būs iespējams iegādāties uz 15 notikumiem: Garīgās mūzikas koncertu, diriģentu kora koncertu "Diriģents", vietas tribīnē Svētku gājiena laikā, Svētku atklāšanas koncertu, vokālo ansambļu mūsdienu mūzikas koncertu "Skaņu portreti", vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu "Dievs. Daba. Cilvēks", bērnu un jauniešu vokālo ansambļu koncertu "Es vēlos sev ko pastāstīt" u. c.
- No 17. maija – uz deju koncertiem: lielkoncertu "Balts" "Arēnā Rīga" un lieluzvedumu "Mūžīgais dzinējs" Daugavas stadionā.
- No 19. maija – uz koru lielkoncertu "Tīrums" un tā ģenerālmēģinājumu, noslēguma koncertu "Kopā augšup" un tā ģenerālmēģinājumu, kā arī Sadziedāšanas nakti.
- No 22. maija biļetes, kas netiks izpirktas internetā, būs iespēja iegādāties arī kasēs, kā arī varēs izpirkt biļetes iepriekšējā rezervācijā.
- No 12. jūnija varēs izpirkt iepriekšējā rezervācijā pieteiktās biļetes, kas netiks izpirktas.