Problēmas ar optiskā tēmēkļa kronšteiniem ir kā ļauns murgs. Daudz bezjēdzīgi iztērēta laika, naudas un nebeidzama paranoja, bažījoties, vai tik kārtējo reizi kaut kas nav izregulējies. Personīgā pieredze rāda, ka no tā visa reizēm neglābj pat dārgi, šķietami kvalitatīvi kronšteini, jo salūzt var jebkas.

Reklāma

Lai nu kā, pirms dažiem mēnešiem veikalā Ieskaties.lv tiku pie jaunām Innomount ātro kronšteinu sistēmām – viena dienas, otra termālajam tēmēklim. Manam Tikka ierocim ir bezdelīgas astes sliede ar iedobēm tās virspusē, kas paredzētas kronšteinu stiprināšanai. Ideja pavisam vienkārša – kronšteinu uzāķē uz sliedes un nostiprina ar diviem kloķīšiem sānos. Sākumā nedaudz jāietrenē roku veiklība un jāiegaumē vieta, kurā kronšteinam uz sliedes jānostājas, bet citādi viss strādā labi. Arī piešaušana abiem tēmēkļiem problēmas nesagādā.

Ziemas beigās, medījot cūkas un lapsas, tēmēkļus mainīju gana bieži.

Atkārtot piešaušanu nebija vajadzīgs – tā ir patīkama ātro kronšteinu priekšrocība. 

Pēc tam pienāca pavasara bebru medības, un kārtējo reizi mainīju vietām tēmēkļus. Noņemt no sliedes termiķi izdevās viegli, bet pēkšņi nekādi vairs nevarēju uzlikt dienas tēmēkli. Uzāķējot to uz sliedes, kronšteins it kā nostājās pareizajā vietā, bet pēkšņi nefiksējās. Pēc ilgas cīnīšanās un vairākiem mēģinājumiem kaut kā dabūju ciet kloķīšus, bet nepameta sajūta, ka ir noticis kaut kas nelāgs.

Aiznākamajā dienā aizbraucu uz šautuvi un aizdomas apstiprinājās. Šaujot simt metros no atbalsta maisiem, trīs savstarpēji pilnīgi nesakarīgi trāpījumi apmēram desmit līdz 15 centimetrus virs mērķa centra. Pārbaudot visas savienojuma vietas, nekas neliecināja, ka kronšteins varētu būt atskrūvējies vai mehāniski bojāts. Pat ja tas būtu kādā vietā atskrūvējies vaļā, tas nekādi neizskaidrotu grūtības to uzlikt. 

Izrādījās, ka vienā no ieroča sliedes virsējiem iedobumiem ir iekritis mazs gruzītis.

Beigu beigās izrādījās, ka vienā no ieroča sliedes virsējiem iedobumiem bija iekritis mazs gruzītis. Tā izkratīšana ārā atrisināja visu – pēkšņi vairs nebija grūti ne kronšteinu uzlikt, ne arī sašaut normālu grupu. 

Piezīme sev un ieteikums citiem – mainot tēmēkļus, vienmēr uzmanīgi pārbaudiet, vai sliede un tās iedobes ir tīras.

Aptauja

Par kādu saturu LASI.LV būtu gatavs maksāt?

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.