Kāds no žurnāla Medības lasītājiem vaicā: “Vai inspektoram medību kontroles laikā ir tiesības fotografēt dokumentus? Kurš normatīvais akts to nosaka, un kā tas saistāms ar personas datu apstrādi regulējošiem normatīviem?”

Skaidro Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis: “Valsts meža dienesta amatpersonām ir tiesības fotografēt dokumentus atbilstoši Valsts meža dienesta likumā un Administratīvās atbildības likumā noteiktajām tiesībām. Ikvienā šādā gadījumā amatpersonai ir jāpaskaidro, kādam mērķim tiek fotografēts dokuments un kāda būs tālākā rīcība ar dokumenta fotoattēlu.

Ja ir nepieciešama dokumentu pēcpārbaude un kontroles laikā nav konstatējams pārbaudāmās personas pārkāpums, dokumentu fotografēšana ir veicama ar pašas personas piekrišanu. Ja persona tam nepiekrīt, Valsts meža dienesta amatpersonai atbilstoši Medību likuma 27. panta pirmās daļas 2. punktam ir pamats pieprasīt rakstveida paskaidrojumu par medībām, kurās piedalās pārbaudāmā persona, ietverot ziņas par medību dokumentiem.”

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.