Cilvēkiem šie konflikti beidzas ar lauztām ribām, sejas traumām un cita veida smagiem ievainojumiem. Šī gada laikā oficiāli ziņots par četriem negadījumiem, taču kopš 2017. gada zināms par 21 uzbrukumos ievainotu cilvēku.

Kolorādo parku un savvaļas dzīvnieku aģentūra mudina ziņot par šiem gadījumiem, taču bieži vien cilvēki to nedara, domādami, ka iesaistītais dzīvnieks uzreiz tiks nogalināts. Kā stāsta aģentūras pārstāvis, katrs gadījums tiek izmeklēts atsevišķi. Daudzi dzīvnieki tiek pārvietoti atpakaļ uz to dabisko dzīves vidi, bet eitanazēti tiek tikai tie aļņi, kas uzbrūk atkārtoti. Pārstāvis atzīst, ka šīs bailes ziņot kopējo problēmu tikai saasina, jo nav skaidrs, cik tad gadījumu patiesībā ir bijis. Līdz ar to, veidojot aļņu apsaimniekošanas plānu, trūkst datu, lai būtu iemesls cīnīties ar problēmu jau preventīvi un celt nomedīšanas limitu. Aļņu buļļi visbīstamākie kļūst tieši riesta laikā, cenšoties sargāt savu teritoriju, savukārt govis mēdz uzbrukt, ja cilvēks tīši vai netīši pietuvojas to teļiem.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.