Satversmes aizsardzības birojs (SAB) pirmo reizi publiski aicinājis pieteikties darbā potenciālos izlūkošanas un pretizlūkošanas speciālistus.

Līdz šim SAB, ņemot vērā dienesta specifiku, jaunu darbinieku piesaistīšanā pats uzrunāja potenciālos kandidātus, tomēr pērn maijā SAB pirmo reizi savas pastāvēšanas vēsturē izsludināja publisku vakanci, savā komandā aicinot analītiķus. Pēc tam izsludināti vēl atsevišķi konkursi. Bet pagājušonedēļ izplatītajā preses paziņojumā teikts, ka turpmāk biroja tīmekļvietnē "sab.gov.lv" līdztekus pamatinformācijai par biroju būs pieejama jauna sadaļa "Darba iespējas", kurā tiks publicēta informācija par SAB vakancēm. Patlaban pieejami vakanču piedāvājumi – izlūkošanas/pretizlūkošanas speciālists, analītiķis, tīkla iekārtu administrators un elektromagnētisko mērījumu speciālists. Par izlūkošanas/pretizlūkošanas speciālista amata pienākumiem SAB raksta: "Tu veidosi un uzturēsi attiecības ar cilvēkiem. Tu plānosi un īstenosi operatīvos pasākumus, lai iegūtu Latvijas drošībai nozīmīgu informāciju. Tu informācijas okeānā meklēsi jaunus informācijas avotus."

SAB norādījis, ka nekāda iepriekšējā izglītība, darba pieredze vai filmās redzētais potenciālo kandidātu pilnībā nesagatavos tam, ko SAB varot piedāvāt. 

Personas ziņkāre, rakstura īpašības un motivācija būšot noteicošie faktori, lai sāktu strādāt SAB. 

SAB sola nodrošināt unikālu apmācību, lai potenciālais speciālists būtu gatavs dažādiem izaicinājumiem izlūkošanas vai pretizlūkošanas darbā.

Kā prasības minēta analītiskā un loģiskā domāšana, labas starppersonu komunikācijas spējas, empātija; angļu un krievu vai ķīniešu valodas zināšanas, spēja patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, kā arī prasme strādāt komandā, interese par notikumiem un procesiem sabiedrībā un pasaulē, augsta atbildības sajūta un disciplīna, spēja strādāt stresa situācijās, kā arī atbilstība Valsts drošības iestāžu likuma 20. pantā noteiktajām prasībām.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.