Latvijas džeza mūzikas izdevniecības "Jersika Records" paspārnē izdota Džeisona Hantera Baltijas kvarteta (Jason Hunter Baltic Quartet) skaņuplate "ImagiNation".

Džeisona Hantera Baltijas kvartetā apvienojušies četri Baltijas valstīs zināmi džeza mūziķi – Igaunijā rezidējošais amerikāņu trompetists, komponists un aranžētājs Džeisons Hanters (Jason Hunter), sitaminstrumentālists Augustas Baronas no Lietuvas, Hammond elektrisko ērģeļu virtuozs Atis Andersons no Latvijas un alta saksofonists Allans Kaljiste no Igaunijas.

Džeisona Hantera Baltijas kvarteta (Jason Hunter Baltic Quartet) skaņuplate "ImagiNation".

""ImagiNation" ir ne tikai šī albuma nosaukums, bet arī apliecinājums mūzikas universālajai valodai un tās spējai apvienot dažādas kultūras un veidot jaunas sadarbības, tādējādi liekot cilvēkiem labāk izprast vienam otru visā plašajā pasaulē. Vēlos teikt lielu paldies Atim Andersonam, Allanam Kaljaste un Augustas Baronas par izcilo sniegumu ierakstā un par to, ka katrs no šiem mūziķiem ar savu profesionalitāti, mākslinieciskumu un centību no vislabākās puses pārstāv savu valsti," stāsta trompetists Džeisons Hanters.

"Džeisona oriģinālmūzika un aranžijas pirmo reizi, kad spēlējām, man uzreiz kaut kādā veidā izsauca asociācijas ar Ameriku un džeza skanējumu tajā. "Īsts džezs no Amerikas", es nodomāju. Katrā ziņā, tas man personīgi bija kaut kas svaigs un ļoti uzrunāja. Interesanti bija sadarboties ar pārējiem māksliniekiem, ietērpjot programmu Baltijas mūziķu skatījumos," par jauno plati stāsta Atis Andersons.

Džeisona Hantera Baltijas kvarteta (Jason Hunter Baltic Quartet) skaņuplate "ImagiNation".

Jaunajā skaņu platē klausāmi trīs Džeisona Hantera komponēti skaņdarbi un divi viņa aranžēti džeza standarti, kas ierakstīti 2021. gada septembrī, pilnīgi analogi, uz lentes, studijā "LokoMotiv Room", Rīgā skaņu režisora Mārtiņa Krastiņa vadībā. Skaņu plates vāka dizainā izmantotas Jāņa Škapara fotogrāfijas, bet dizainu veidojuši brāļi Edgars un Mareks Ameriki.

Skaņuplates tapšana:

Amerikāņu trompetists, aranžētājs un komponists Džeisons Hanters regulāri uzstājās Baltijas valstīs un Eiropā, ir piedalījies vairāku Igauņu vadošo džeza mūziķu albumu ierakstos, kā arī 2020. gadā izdevis savu solo albumu "From Afar".

Atis Andersons regulāri koncertē Latvijā un ārpus tās. Pagājušajā gadā klajā nāca Ata Andersona Ērģeļu trio plate "Organic City". 

Alans Kaljaste ir jaunās paaudzes uzlecošais saksofonists Igaunijā. Viņš jau pāris gadus raksta savu mūziku un tagad ir izveidojis arī savu grupu – "Allan Kaljaste Smooth Group". Allanu iespaidojuši tādi dižgari kā Everette Harp, Gerald Albright un Kenny G.

Augustas Baronas dzīvo Viļņā, kur uzstājas kopā ar tādiem zināmiem lietuviešu džeza mūziķiem kā Dainius Pulauskas, Kęstutis Vaiginis, Dmitrij Golovanov, Leonardas Pilkauskas, Domas Aleksa un Dominikas Vyšniauskas. Uzstājies dažādos festivālos, piemēram, Getxo Jazz Festival, North Sea Jazz Festival un Umbria Jazz.

Jauno skaņu plati var iegādāties visos mūzikas veikalos kā arī izdevniecības "Jersika Records" mājas lapā vai "Bandcamp" platformā. Albums noklausāms arī populārākajās straumēšanas vietnēs.

Albums tapis ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu.
 

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.