Šis ir godalgotās latviešu rakstnieces Janas Egles pirmais bērniem adresētais darbs, kas stāsta par to, cik dažādas ir ģimenes.
Jana Egle, "Bovijs un 12 putnēni". Māksliniece Agnese Rudzīte. "Latvijas Mediji".
Šis ir godalgotās latviešu rakstnieces Janas Egles pirmais bērniem adresētais darbs, kas stāsta par to, cik dažādas ir ģimenes. Rotaļu lācītis Bovijs ir īpašs – viņam taču ir atšķirīgas krāsas acis gluži kā Deividam Bovijam, viņš ir bērnudārza grupas "Putnēni" talismans un tāpēc ik nedēļu ciemojas pie citas bērnudārznieka ģimenes. Starp tām ir ģimene, kurā valda atkarība no viedierīcēm; ģimene, kur viss gulstas uz vecmāmiņas pleciem; ģimene ar bērniem no dažādām laulībām; ģimene, kas ir bēgļi no Ukrainas. Lācēns redz notikumus un attiecības, taču skaļi nerunā, nevērtē un arī pie sevis neizsaka spriedumus par katras ģimenes situāciju. Ģimenes, kurās Bovijs viesojas, raksta Bovija dienasgrāmatu par to, ko piedzīvojuši kopā. Stāsts lasāms ģimenes lokā. Finansiālais atbalsts saņemts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotās "Kurzemes kultūras programma 2024" ietvaros VKKF mērķprogrammā "Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma".
Dmitrijs Savvins, "P.U.T.I.N.: zilzaļā impērija". Mākslinieks Emīls Garjānis. "Latvijas Mediji".
Autora jaunākais darbs ir psiholoģisks romāns, kas balstīts vēsturiskās reālijās, detaļās un dokumentālajā intonācijā. Tas ir romāns, kas cenšas ar literāras izdomas palīdzību izskaidrot, kā varēja rasties tāda pasaules parādība kā Vladimirs Putins. Saturā ieviestie varoņi ir zinātnieki, specdienestu darbinieki un nejauši liecinieki, kuru dzīvesstāsts un darbs ir bijis cieši saistīts ar kādu slepenu KGB projektu: no zilzaļās aļģes un kibernētikas pamatiem tiek radīts 20. gadsimta "frankenšteins". Diemžēl, kā zināms, KGB projekts "P.U.T.I.N." vienā brīdī vairs nepakļāvās kontrolei un sāka dzīvot savu patstāvīgo, apokalipsi vēstošo dzīvi… Romāns pieder dramaturģiski daudzveidīgas un vēsturiski dokumentālas prozas žanram, jo autors ir pētījis gan prototipa biogrāfiju, gan arī pārzina KGB laika vēsturiskās reālijas un specdienestu psiholoģiju. Tas ir bijušā Krievijas pavalstnieka mēģinājums saprast un aptvert visu pasauli skārušās traģēdijas sekas: kā 20./21. gadsimta Eiropā varēja rasties plēsonīgs, gluži kā vīruss vai aļģe visu pārņemošs/inficējošs un iracionāls tirāns, kura būtībā nav vietas cilvēcībai? Un vai katrs esošais/bijušais Krievijas pilsonis nav līdzvainīgs projekta "P.U.T.I.N." iznākumā?
Vēsturnieks un publicists Dmitrijs Savvins 2017. gadā ir ieguvis politisko patvērumu Latvijā un 2024. gadā – arī Latvijas pilsonību. Savulaik kalpojis pareizticīgajā baznīcā, pabeidzis vēstures fakultāti Aizbaikālā. Jau vairāk nekā 20 gadus raksta dažādiem pasaules medijiem.
Ieva Viese, "laikam". Autores fotoattēli. Redaktore: Anna Auziņa. Korektors: Rūdis Bebrišs. Grāmatas dizainu veidojis Armands Zelčs. "Neputns".
"Ieva Viese pēc pases datiem pieder pie 20. gs. 80. gadu beigās dzimušās paaudzes, kurā pietrūcis spēcīgu dzejnieču sieviešu, savukārt viņas laikmeta izjūta labāk iederas starp nākamās paaudzes debijām, kurām līdzās iznāk Vieses pirmais krājums. Vienlaikus tā dzejas balss ir savdabīga un patstāvīga, daudzi dzejoļi šķiet kinematogrāfiski: sirreālu animāciju virknēs tajos dinamiskā mainībā pārvietojas ar ūdens pasauli saistīti tēli, laika plūduma un psihes dzīļu motīvi; universāli arhetipi parādās konkrētā kultūrvēsturiskā un ģeogrāfiskā kontekstā, turklāt autore nesamierinās ar vizualitāti un rūpīgi strādā ar valodu un formas meklējumiem. Nosaukums "laikam" ietver gan vispārējo, gan laikmetīgo, gan arī neviennozīmīgo," vēsta krājuma redaktore Anna Auziņa.
Krista Anna Belševica, "manifestācijas". Mākslinieks Mārtiņš Ratniks. "Zvaigzne ABC".
Zils, balts un sarkans – tādas ir šā Kristas Annas Belševicas dzejprozas krājuma krāsas. Grāmatas formāts dažiem atgādina stingra kartona ielūgumu, kurā slēpjas kāds negaidīts aicinājums. Citiem – stilīgu konfekšu kārbiņu. Autore savā otrajā dzejprozas krājumā uzsāk ļoti atklātu un provokatīvu sarunu ar lasītāju par to, kas ir radīšana, kā notiek radīšanas process, kas ir māksla un kāpēc tā ir bijusi un vienmēr būs vajadzīga. Manifestācijas – tie ir personiski, dažbrīd pašironiski un ironiski autores paziņojumi, pausti konceptuālās un grafiskās dzejas formās.
Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, X, Bluesky, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.
Pieraksties LASI.LV redaktora vēstkopai šeit.
Pieraksties un reizi nedēļā saņem padziļinātu LASI.LV galvenā redaktora aktuālo ziņu, kompetentu viedokļu un interesantāko interviju apkopojumu.