Tieslietu ministrija (TM), visticamāk, rosinās valdību slēgt dažus Latvijas cietumus un būvēt jaunu ieslodzījuma vietu Latgalē.

Tā trešdien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pastāstīja TM Kriminālsodu izpildes politikas nodaļas vadītāja Kristīne Ķipēna.

Oktobrī tika iemūrēts pamatakmens jaunajam Liepājas cietumam, kura uzbūvēšana ļautu slēgt esošo cietumu, kas atrodas citā pilsētas daļā. Jaunajā cietumā paredzētas 1200 vietu, kas ir gandrīz puse no patlaban Latvijā notiesātajām personām un vairāk nekā trešā daļa no kopējā ieslodzīto skaita. Patlaban Latvijā kopumā ir 3200 ieslodzītie, informēja Ķipēna.

Pēc Liepājas cietuma uzbūvēšanas tiks pārskatīta esošā sistēma un, visticamāk, daži visneatbilstošākajā situācijā esošie cietumi tiks slēgti. 

Patlaban tiek vērtēts, kurus cietumus varētu slēgt. Nākamā gada vidū TM iesniegšot valdībā ziņojumu par slēdzamajiem cietumiem un turpmāko cietuma sistēmas attīstību. Ķipēna pauda pārliecību, ka būs nepieciešams vēl viens jauns cietums, visticamāk, Latgales reģionā.

"Pēc Liepājas cietuma uzbūvēšanas Kurzemes reģions būs nosegts, bet Latgales reģionā patlaban ir divi cietumi – Jēkabpils un Daugavgrīvas, kuros infrastruktūra nav pietiekami atbilstoša prasībām," norādīja TM amatpersona. Viņasprāt, būtu labi, ja Latvijā ir divi lieli reģionāli cietumi. Neesot izslēgts, ka jauno cietumu varētu būvēt kāda esošā cietuma vietā. "Galvenais, lai zemes gabals būtu pareiza izmēra, konfigurācijas un ģeogrāfiskajā novietojumā," piebilda Ķipēna. Patlaban nav izlemts, kur nākotnē ieslodzīt sievietes. Liepājas cietuma būvniecību plānots pabeigt 2025. gada septembrī. Latvijā patlaban ir deviņas ieslodzījuma vietas.

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.