Rīt svinam valsts svētkus – Latvijas Republikas Proklamēšanas 105. gadadienu. Galvaspilsētā un citviet Latvijā notiks dažādi svētku pasākumi, bet kādreiz tradicionālās uguņošanas vietā vairāk izvēlētas dažādas gaismas instalācijas.

Rīgā valsts svētkos centrālais pasākums notiks pie Brīvības pieminekļa. Sestdien, 18. novembrī, plkst. 19 pie Brīvības pieminekļa notiks svētku koncerts "Tautas balsis dziesmās", prezidenta Edgara Rinkēviča svinīgā uzruna (plkst. 20), kā arī pirmo reizi svētku vēsturē – multimediāls lāzeru uzvedums. Par godu Latvijas dzimšanas dienas svinībām ir izveidots apvienotais vīru koris, kuru vadīs diriģents Edgars Vītols, lai kopā ar solistēm Anci Krauzi, Ilzi Ķuzuli-Skrastiņu un Rūtu Dūdumu-Ķirsi izdziedātu latviešu tautasdziesmas.

Rīt plkst. 8 studentu akadēmiskās mūža organizācijas dosies tradicionālajā piemiņas gājienā no Latvijas Universitātes galvenās ēkas uz Rīgas Brāļu kapiem. Plkst. 9 Rīgas Domā būs ekumeniskais dievkalpojums, bet plkst. 10.30 pie Brīvības pieminekļa notiks svinīgā ziedu nolikšanas ceremonija. Saeimā plkst. 12 notiks svinīgā sēde. Nacionālie bruņotie spēki (NBS) laikā no plkst. 11 līdz 16 Rīgas pasažieru ostā demonstrēs militāro tehniku. 

Savukārt 11. novembra krastmalā plkst. 13.30 notiks NBS, Iekšlietu ministrijas vienību un ārvalstu vienību militārā parāde.

No plkst. 18 līdz 19.45 notiks lāpu gājiens – tas virzīsies no Kārļa Ulmaņa pieminekļa pa Raiņa bulvāri, Krišjāņa Barona ielu, Aspazijas bulvāri, Zigfrīda Annas Meierovica bulvāri, Krišjāņa Valdemāra ielu atpakaļ līdz Ulmaņa piemineklim.

Rīgā svētku dalībnieki no plkst. 18 līdz 23 varēs vērot gaismas instalācijas Bastejkalnā un uz trīs tiltiem pār Pilsētas kanālu. Arkādijas parkā no plkst. 19 līdz 23 varēs vērot audiovizuālo vides instalāciju "Gaismas pieskāriens".

Galvaspilsētā notiks koncerti un pasākumi arī citviet. Valsts svētkos uguņošanu rīkos vien Ogrē un Ventspilī, liecina aģentūras LETA apkopotā informācija. Svētku uguņošana plkst. 19 notiks Ogrē Daugavas krastā pie "Ogres bākas". Ventspilī svētku uguņošanu varēs vērot plkst. 20.30 Lielajā laukumā. 

Citviet Latvijā būs dažādas izgaismotas vides instalācijas, multimediāli lāzeru uzvedumi un gaismas akcijas.

Daugavpilī, Vienības laukumā, plkst. 17 kā veltījums Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienai izskanēs Latvijas valsts himna "Dievs, svētī Latviju!" un lāzeršova instalācija.

Jelgavā no plkst. 17 uz Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa varēs skatīties 3D multimediālo stāstu "Jelgava – Zemgales zvaigzne".

Jēkabpilī Kena parka estrādē no plkst. 17 būs skatāma vides instalācija "Par saules pielieto pilsētu pie upes…".

Jūrmalā no plkst. 15.30 no Lielupes tilta līdz Ķemeriem un Jomas ielā veidos "Gaismas ceļu".

Kuldīgā no plkst. 17 līdz 22 Latvijas karoga krāsās izgaismos Ventas rumbu.

Aizkrauklē krastmalā pie kultūras centra būs skatāma audiovizuāla gaismas instalācija "Zvaigžņu raksti".

Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā plkst. 19.30 iedzīvotāji aicināti uz uguns šovu "Gaisma vieno…".

Smiltenes Vecā parka estrādē plkst. 19 notiks gaismas akcija "Mana spēka zīme".

Izvēlies savu soctīklu platformu, lai sekotu LASI.LV: Facebook, Twitter, Draugiem vai arī Instagram. Pievienojies mūsu lasītāju pulkam, lai saņemtu īpaši tev atlasītu noderīgu, praktisku un aktuālu saturu.